| Gabs98 a întrebat:

Sall TPU, De ce fetele plac numai cocalari irecuperabili?

Adica eu sunt cum se zice "nice guy" care ajuta pr toata lumea si e de treaba cu toata lumea, complimenteaza fetele oricand si chestii, dar cand plac pe cineva sunt respins chiar daca e clar ca acea persoana se simte ff bine cu mine si suntem ff asemanatori

Am 1.75, ochi verzi, 15 ani deci nu arat asa rau

Care e problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai normal, man, astea de varsta ta nici nu o sa se uite dupa tine. Ele se plimba cu astia de 19-20 de ani. Le plac caprioarele. Ce stii tu, hm. Se uita si se vor uita mereu dupa muschi, bani, masini, si asa mai departe poate gresesc dar le plac baietii mai mari pentru ca "ele deja sunt mai mature" e adevarat ca unele tipe chiar gandesc mai matur la acea varsta si multe altele, schimbari. Nu le plac tipii astia la fel ca ele pentru ca au impresia ca sunt badarani si multe altele. La fel cum si tie iti plac tipele mai mari. Recunoastea asta. In primul rand daca nu ai observat bunicii nostri au varste diferite chiar si parintii. Intre ai mei e diferenta de 13 ani, taicamiu e mai mare. Deci ce sa inteleg ca a prins-o pe maicamea de cele 2 codite cand ea avea vreo 16 ani sau cam asa. Haha. Iar tine minte la varsta asta este doar atractie fizica nici de cum iubire. Iubirea e mai incolo pe la 18-19, ai sa simti cand iubesti cu adevarat pe cineva. Te simti intr-un anume fel ce e drept dar asta este societatea din ziua de astazi.

9 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Trebuie sa fii un pic mai ticalos, fetelor nu le plac deloc genul asta de baieti ''nice guys''
Fii si tu un ''bad boy'' ca sar toate pe tine ca is fraiere rau laughing
Mai ales astea de 15-16 ani, nu au nimic in cap(nu toate dar majoritatea)

| aumih16 a răspuns:

Ca au de toate! masini! bijuterii! etc! ce nu au! de aia le plac fetelor! femeilor! in general! astfel de tipi!

| aumih16 a răspuns:

Mai sunt desigur si fete femei! carora le plac! baietii! barbatii! care sunt homosexuali! bisexuali! etc! au acel aer feminin! cuminte! si care s-ar putea chiar sa si le placalaughing cine stielaughing

| sayWhaaat a răspuns:

Abordare proasta sau ai dat de fetele nepotrivite, 1 din 2.

| WildDream a răspuns:

Nu toate fetele plac baietii cocalari...
Cum spunea si cineva mai sus poate nu ai dat de fetele potrivite. Daca tie de exemplu iti curg ochii dupa o anumita categorie de fete cu fuste de o palma si pe interes nu e de mirare ca esti singur. Nu cauta fetele numai dupa aspectul fizic.
Sau poate nu abordezi calumea si te bagi din prima in zona aia periculoasa de unde putini mai ies (friend zone).
A si inca ceva...am intalnit unii care cica sunt baieti buni si au fost raniti de fete ca vai sunt ei sufletisti si cand colo ce sa vezi, faceau exact de ceea ce se plangeau ca le faceau lor fetele (inselat, mintit etc.). Nu zic ca tu faci parte din ei, pentru ca nu generalizez, asa cum nici tu nu ar trebui sa generalizezi faza cu placutul cocalarilorwinking
La 15 ani fetele nici ele nu stiu ce vor, sunt atrase si prostite usor de aia cu vrajeala buna. Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o sa gasesti o fata (sau mai multe) care sa aprecieze un baiat la locul lui. Asa ca nu dispera ca pana la urma ai doar 15 ani nu 70winking, ai tot timpul sa inveti cum sa abordezi o fata si cum sa o faci sa suspine dupa tine.

| adriang95 a răspuns:

Nu sunt un cocalar și am prietenă... Asta îți spune ceva?

1. Ești „nice guy", dar ai arătat că în afară de asta, tu poți oferi ceva mai mult? (aici mă refer la încredere, siguranță, etc). Dacă nu, atunci aici trebuie să lucrezi
2. Ce fel de fete ai abordat? (nu cumva din astea seci, care arată „bine", dar care sparg mitul conform căruia „fetele se maturizează mai repede"?). Dacă da, atunci schimbă strategia.
3. De ce ne dai caracteristicile astea fizice seci? (de parcă înălțimea și ochii sunt totul).

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Cum sa incep? Hmmmm... Gata stiu! Daca nu esti mai cont propriu nu o sa te placa nici o fata. Trebuie sa le faci sa para ca nu ai nevoie de ele. Fii mai independent si nu ca un frate, altfel o sa te trateze ca un servitor! straight face

| mymmi a răspuns:

Poate nu ai dat de fetele potrivite

| Cris_Deea_1998 a răspuns:

Poate le esti ca un frate