| andreirobert15 a întrebat:

deci, am inceput sa vorbesc cu o fata acum 2 luni, am iesit, a fost totul bine pana acum 2 saptamani cand am incercat sa o sarut si mi-a zis sa nu fac asta, eu automat nu am facut-o. Faza e ca de atunci nu am mai vorbit deloc pana acum 4 zile cand ea mi-a scris un mesaj in care mi-a zis un simplu Buna, ce faci? I-am raspuns si am inceput sa mai vorbim cam toata ziua si la un moment dat m-a intrebat de ce nu i-am mai scris ca prima oara ii scriam mereu si dupa mine cred ca exageram!
de acum acum 4 zile nu am mai vorbit deloc, azi am vazut-o trecand pe langa mine cand veneam de la scoala dar nu am salutat-o pentru ca nu am vrut pur si simplu!
ce sa fac? ii scriu sau o las balta in speranta ca o sa imi scrie ea?
P.S. am 15 ani!

Răspuns Câştigător
| Pupacel a răspuns:

Hei! Dupa parerea mea fata cred ca te place. Daca nu te-ar fi placut nu ar fi iesit cu tine corect? Daca nu te-ar fi placut nu si-ar fi dorit sa comunicati atat de des. Cred ca la intamplarea cu sarutul te-a refuzat din cauza ca s-ar fi emotionat. Prin emotie vreau sa spun ca acela poate ar fi fost primul ei sarut si sa agitat din diverse motive.
Exemple:
- "daca nu o sa ii placa?"
- "nu stiu sa sarut!"
-" o voi da in bara rau de tot"
etc.
Cel mai bine e sa vorbesti cu ea fata in fata. Lasa mesajele, e mai bine personal. E un subiect complicat si important de aceea trebuie sa discutati fata in fata.
Multa bafta :*

5 răspunsuri:
| Zullabar a răspuns:

Daca tot asa ai sa astepti o sa treaca si viata pe langa tine. daca iti place de ea dai un mesaj. daca te respinge asta e, nu poti spune ca nu ai incercat

| Bia13 a răspuns:

Vorbeste cu ea FATA IN FATA despre asta! Nu prin mesaje. Asa poate ajungeti la o intelegere.

| LoveSleep a răspuns:

Te duci la ea și îi spui că o aștepți la localu'... la ora... și că îi promiți că n-o s-o săruți, dar trebuie să-ți promită același lucru.

| ywar a răspuns:

Din pacate voi tinerii detineti un vocabular restrans in care frazele incep cu: "deci", "sincer" - sincer ce?, "asa". NU stiu ce ai putea vedea in ea si esti un pusti la urma urmei - ai 15 ani.

| vladut91 a răspuns:

Daca te place nu cred ca e deranjata de atentia ta tongue si ar cam trebui sa o impaci cu ceva pentru ca nu ai salutat-o laughing daca iti place de ea de ce nu te aproprii de ea, un trandafir/ciocolata orice... nu da gres niciodata mai ales cu un,, te iubesc langa "