| anonim_4396 a întrebat:

Girls! Am si eu o intrebare:Sa-l pararsesc pe tipul cu care stau? da/nu?
Suntem impreuna de 6 luni eu il iubesc si el pe mine, sunt sigura de asta,insa ma enerveaza,nu l mai suport(cu tot cu iubire dar cat sa mai reziste o persoana?) pe toata durata relatiei nu cred ca nu a existat data la o saptamana in care sa nu o fi adus pe exa in discutie.I am ascutat la inceput ca o persona matura intelegatoare, toata drama cum s au despartit si bla bla despre exa,insa deja e prea mult.L-am inteles cu toata povestea,insa daca ma are pe mine de ce o tot aduce pe aia in discutie? ei impreuna nu mai au nici un viitor.el a gresit in relatia lor,ea nu l a mai vrut si a inceput sa si caute o alta iubita,m a gasit pe mine...o aduce in discutii inutile gen:vorbeam de ceva despre mine si la care el si cica asa era si exa cauia, pe langa ii mai rosteste si numele, si de accea ii placea de ea...God o iau razna! asa ceva zic ca nu e posibil.Cred ca o vrea inapoi dar nu mai e posibil dar nici eu sa stau sa l aud vorbind de ea nu se merita,banuiesc ca acea conexiune dintre ei a fost puternica(sau este vorba doar de timp a fost o relatie de multi ani).Se gandeste prea mult la trecut, i am explicat ca nu are rost sa priveasca in trecut la ce a gresit si ce nu, ci sa si faca viitorul mai bun.Imi vine sa-i zic sa duca dupa aia sa o recastige da ii pun sare pe rana ca nu stiu ce mai simte aia pentru el(oricum cica l-a iubit). Macar unul dintre noi sa fie fericit chiar daca inseamna sa sufar eu.Asta este nu este "the one" pentru mine, ma resemnez.Multumesc pentru pareri!big grin

6 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Tu esti sigura ca va iubiti reciproc? Adica o persoana pe care o iubesti nu poate sa te enerveze, Iar el poate a stat cu tine doar ca sa-o uite pe fosta? ceea ce vad ca nu a reusit.

| budaioanamaria a răspuns:

Deci nu imi vine sa cred am avut si eu o situatie asemanatoaresad iti zic eu ce sa faci nu are rost sa mai stai cu el poate el a facut o greseala de aia s-a despartit de fata aia trebiue sa ii zici sa mearga la ea si sa isi ceara scuze si sa isi reea viata de la capat alaturi de ea si sa ii zici ca nu este singurul baiat de pe lumea asta...deci aceasta este parerea mea sper sa iti prinda bine:*

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Sunt de acord cu Zolusca,poate iubitul tau se vede cu tine ca sa o uite pe tine sau ca pe o consolare, poate ii e dor de ea. Oricum, nu e bine daca te compara cu fosta, daca situatia continua, nu ezista sa actionezi

| BLeur a răspuns:

Eşti tu sigură că te iubeşte? Eşti sigură că a stat cu tine doar aşa? Din povestea asta care ai scris-o dau de bănuit că el numai la fata aia s-a gândit şi că nu poate trece peste, chiar dacă e cu tine de 6 luni. poate a încercat să o uite şi nu poate.

| CarmenElenaa a răspuns:

Cred ca el este cu tine doar ca sa nu mai sufere dupa fosta. eu zic sa aveti o dicutie, sa ii zici ca nu iti place sa il auzi mereu vorbind despre ea. si sa il intrebi daca te iubeste sau este cu tine ca sa o uite pe fosta! big grin bafta!

| InMyWay a răspuns:

Nu e ultimul si stai degeaba cu el... probabil are relatia asta cu tine doar ca sa o uite pe fosta iubita. Oricine te poate intelege... nu e placut sa stai alaturi de asa persoana. Dai papucii repede happy