| andy2000 a întrebat:

Imi place de o fata! Problema e ca si ea ma place! Cum sa fac sa ii spun ca o iubesc! Ma alinta si eu o alit! Dar cand vine vorba sa-i spun ca o iubesc, ma panichez si nu stiu cum s-o fac! Ajutor dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Valentinné a răspuns:

Pai 1 la mana de ce este problema daca spui ca te place? Problema era daca nu te placeahappy, 2 la mana este foarte devreme sa. i spui "te iubesc", aceste 2 cuvinte sunt foarte mari, si semnifica enorm, nu trebuiesc spuse oricand si oricui! Este foarte important sa simti ceea ce incerci sa transmiti, nu sa spui "te iubesc"de dragul de a zice. 3 la mana, vorbeste cu ea deschis, spune. i ca o placi, invit. o sa iesiti la o plimbare ceva. Baftahappy

2 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Este o vorba:
"Ia-ti *******-n dinti si fa-o"
Cam asta ar trebui sa faci acum. Daca si ea te place, du-te si intreab-o daca merge cu tine la un suc si apoi ii zici (la suc) daca vrea sa fie cu tine.

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

Bună, Andy.
De ce spui "problema e că și ea mă place"? Asta e bine, ar trebui să te bucuri! Dacă deja vă alintați, poate e un început, asta îmi dă de înțeles că vă înțelegeți destul de bine. Nu îi spune de acum că o iubești, mai așteaptă ceva timp. Din câte am înțeles nici nu sunteți împreună, nu? Invit-o la un suc, cinema, ceva. Vorbiți, plimbați-vă. e timp și pentru asta. Vei vedea că o să prinzi curaj.hee hee