| PiTbuLuL a întrebat:

Imi place de o fata si vorbeam foarte mult pe mess in vacanta si pana la 4-5 dimineata.Dar de la un timp nu mai ma baga in seama.Nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea.Acum la scoala vorbeste mult cu un alt baiat.Eu i-as spune dar ma tem ca nu va vrea sa mai vorbeasca cu mine ce sa fac? Cum s-o fac sa-i placa de mine? Sfaturi please!

Răspuns Câştigător
| Roxx123 a răspuns:

Uite ce zic eu,POate ca acel baiat ti-as luat-o inainte deoarece el vorbea cu ea"live"iar tu doar pe mess din cate inteleg,Ceea ce vreau eu sa iti explic este ca ar trebui sa te bagi mai mult in seama cu ea,mai trage-i cate unzamber,trage-i cu ochiul, incearca sa fi cam tot prein jurul ei si sa o tii de povesti,...A da, un lucru pe care poate ca nu il stiai, daca o fata e tot supa un baiat, acessta incepe sa o considere disperata chiar daca ii place de ea.Pe cand, unei fete ii place cand vede ca tii la ea si incerci sa o abordezi.Deci,Nu renunta. Lupta pentru fata ta!:*:*::*Succes!

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Aici deja e vorba de o rivalitate happy
Păi să te bagi cu ea în seamă live nu pe net! Încearcă să vorbești cu ea la școală. Și apoi să o inviți afară la un suc să mai stați de vorbă, o faci să râdă să se simtă bine și apoi faci pasul.

| adryanoo a răspuns:

Poi depinde daca tia aratat gesturi ca te place in diferite moduri nu stiu... da daca vb cu un alt baiat trebuie sa ii placa de el... poate si de tine i-a placut cand vb asa de mult cu ea

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa iti fie frica de faptul ca ea nu va mai vrea sa vorbeasca cu tine.La o fata cumsecade acest lucru este imposibil, mai ales ca ii esti bun prieten.Fa-ti curaj, doar de atata ai nevoie.La revedere!

| LaviiLoove a răspuns:

Hei. Pai vorbeste cu ea, fa-o sa rada, fii tu insati. Si invit-o undeva. happy

| stark47 a răspuns:

Poate ca ar fi trebuit sa vorbesti despre ce simti cu ea in persoana.sau,poate ca ea te a considerat doar un amic cu care isi petrecea timpul si acum ca a inceput scoala are alte prioritati.totusi,vorbeste cu ea despre ceea ce simti.

| anka89 a răspuns:

Ce sa zic,"dragostea" asta pe mess, facebook etc, ii de pomina.Adica tu ti-ai dat ca poate te place, din motiv ca vorbeati prea mult pe mess, poate era pierdere de vreme pentru ea.Si acum nu te mai intreba cum va reactiona, ca doar iti poti da seama singur, din moment ce nu te mai baga in seama, poate ii place de celalalt baiat.