| XxXsTrEeTXxXdAnCeXxX a întrebat:

la scoala este o fata de care imi place mult eu sunt cam timid in privinta sentimentelor mele si imi e frica ca daca ii spun si ei nu ii place de mine sa nu ma mai bage in seama offfff frate ce sa fac dau FUNDA cui ma ajuta

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| LadyInRedInDarkParadise a răspuns:

Spune-i. Nu o sa aprecieze ca esti sincer dar o sa aprecieze ca esti direct. Daca nu simte acelasi lucru, crede-ma te va baga si mai des in seama pentru ca fetelor le place sa stea in compania baietilor care le plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, clasa a 9-am primavara, frumos, pasarelele ciripeau, dragostea era in floare. Placeam o fata, ma gandeam "ba, sa-i zic? ...de ce nu?" si i-am zis. Bineitneles ca raspunsul ei a venit dupa o saptamana intr-un mesaj scurt: "nu", "nu" insemnand ca nu vrea sa fim impreuna. Acum mai vorbim, dar un simplu "hei" cand ai nostri pasi se intersecteaza pe drumuri comune, nimic mai mult. Daca regret ca i-am zis, avand in vedere situatia actuala? Absolut deloc. I-as zice iar si iar pana la infinit. Sunt al naibii de mandru de mine ca i-am zis. Daca nu ii ziceam poate ca acum vorbeam mai mult, dar as fi venit in fiecare zi acasa si m-as fi luat la bataie pentru ca nue ram ins tare sa-i zic ce simt.
Sper ca aceasta istorisire sa te ajute in deciziile pe care urmeaza sa le iei. Pa, pa.