| Quicky a întrebat:

sunt din bucuresti. blablabla. am 15 ani. si imi place foarte mult de o colega din clasa. eu fiind cls Ix-a imi doresc f mult o prietena. bun deci sa trecem mai pe scurt. a fost o excursie si am pus 2 baieti sa o intrebe pe fata ce parere are despre mine... dupa ce au vorbit 5-10 min le-a spus ca sunt de treaba, ok, dragut. dar nu s-ar combina ca mine pentru ca are prieten. Bun... am inteles si am incercat sa uit de ea. Dupa cateva saptamani a venit zvonu ca ar fi parasito prietenu sau. Bun. eu am asteptat sa vad ce face poate ea imi propune deoarece am niste colegi in clasa care fac misto din orice si. daca as fii intrebato ar fi ras toti de mine inclusiv ea(parerea mea), am stat linistit. si peste 2-3 zile si-o gasit altu. straight face Intrebarea mea e: de ce le-a zis prietenilor mei ca sunt de treaba, ok, dragut, daca ea nici macar nu m-a intrebat ca sa fiu ca ea. A mintit? Cine a gresit aici:? Eu ca nu am intrebat-o imd dupa ce s-a despartit sau ea ca minte de ingheata apelletongue
Eu 60% cred ca e vina mea deoarece sunt mai moale in "fire" sunt prietenos, nu ma dau mare cu prostii, imi vad de treaba mea etc... Plss HELP >TPUbig grin

4 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Nu cred ca e nici o greseala nicaieri... poate doar ca nu iti asumi riscul unui refuz.

| Pandaaa a răspuns:

Niciunul nu a gresit cu nimic. Orine iti poate spune ca esti simpatic / dragut etc.Si poate sa iti spuna din politete, nu ca ar simti ceva pentru tinewinking

| Angel_4421 a răspuns:

Poi o fata nu merge, de obicei sa intrebe un baiat daca se combina cu ea.De obicei asta e treaba baiatului. Dar nici tu nu trebuia sa mergi direct sa o intrebi.Ar fi trebuit sa incerci sa te apropii de ea, sa vb cu ea, sa petreci mai mult timp impr cu ea si abia apoi sa actionezi.Parerea mea. Sper ca ti'am fost de ajutor:*

| georgiianaGeo a răspuns:

Crezi ca daca o fata vede un baiat dragut si de treaba vrea asa pur si simplu sa se combine cu el? aici u trebuie sa te bagai in seama sa vorbesti cu ea (nu prietenii tai) si sa vada cum esti in realitate. devii prieten cu ea si dupa aceea cine stie.