| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dispeerattt va rog ajutorrr! Ma lupt cu 3 sentimente deodata si nu stiu pe care sa-l ascult... iubire, frica, speranta

deci e cam asa...Imi place de o fata de la mine din clasa, suntem f buni prieteni adica vorbim pe mess, la scoala, oriunde. Faza e ca nu stiu cum sa-i zic ca-mi place de ea. O visez zi si noapte si de fiecare data ma gandesc la ce o sa-mi raspunda. O s-o intreb pe mess fiindca fata in fata e mult prea dificil pentru mine sau daca ii spun unui coleg s-o intrebe e cam acelasi lucru ca si cand as intreba-o pe mess.

Imi e frica de raspunsul"nu" care ar fi total dezamagitor adica daca refuza o sa se cam fereasca de mine si in plus am cateva ipoteze ca o sa spuna "nu": intr-o zi pe mess avea la status: "numele meu, andreea, maria si crissu mew :X, pentru restul dnd" waaiii imi venea sa urlu insemna ca avea prieten(sau crissu ar putea veni de la cristiana si sa fie doar o buna prietena de-a ei) dar asta se intampla anul trecut

Am si sperante ca o sa spuna "DA" : mi-a dat cu apa in cap dupa ora de sport si avem parul destul de smecher si m-am dus in oglinda sa mi-l daca iar ea a spus: Ce misto iti staaa, dc nu ti-l faci creasta? (am incercat) si mi-a spus din nou ca imi sta bine (nu mai puteam de fericire :X )

Sunt zeci de intamplari din astea care ar putea sa fie compromitatoare, si acum cand va scriu voua imi tremura maineile si ma scuz pentru greselile de ortografie.

Sentimentele astea ma ma framanta in fiecare zi cand ma gandesc la un lucru bun, imi fac curaj si sunt hotarat s-o intreb daca vrea sa stea cu mine dar apoi imi aduc aminte si de momente in care nu ar da semne ca ar vrea sa stea cu mine si incep sa tremur de frica iar curajul de ai spune dispare imediat. ajutorrr!

Ajutati -ma... cum as putea sa-i spun pe mess, si va rog nu-mi ziceti raspunsuri de genu " Exista si alte fete"fiindca nu pot so uit atat timp cat o vad in fiecare zi la scoala...si un mic sfat este bun ((

Ohhh am 13 ani! Mi s-a mai spus ca am gandirea prea matura

5 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Avand in vedere ca sunt fata sfatul meu este sa fi cat mai romantic si grijuliu si sa o faci cat mai mult sa rada. O fata are nevoie langa ea de un baiat langa care sa se simta protejata si iubita. Arata-i ca tu poti fi asa. Iar chestia cu mess-ul...nu stiu ce sa zic. Cred ca ar fi mai bine sa ii spui in fata chiar daca iti e foarte greu insa va aprecia curajul tau si in plus ii vei putea vedea si reactie pe care o are atunci cand o intrebi. Numai bine.

| blackangel95 a răspuns:

Poi spune-i pe mess asa e cel mai bine ca daca ii spui in fata nu va sti cum sa reactioneze...ii sp ca vrei sa o intrebi ceva important apoi ii spui sa se gandeasca bine la acest raspuns si spune-i ca o iubesti foarte mult si ca nu poti sta fara ea, deci intr-un cuvant spune-i tot ce simti si demonstreaza-i cat de mult o iubesti. Si daca vrei sa afli daca are prieten intereseaza-te intreaba pe cea mai buna prietena a ei sau pe cineva apropiat ei sau daca nu intreb-o chiar pe ea. Date in vorba cu ea despre iubire sau ceva de genul si intreab-o daca are prieten.

| Peentusk a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. cand am intrebat acum 3 luni o pr foarte buna daca vrea sa fim impreuna.nu mi raspuns nici acumbig grin.dar stiu ca ii placea de mine.dar motivul pentru care nu vr sa imi zica este din cauza ca este un bou...la mine in clasa care ii dupa ea.dar ea nul place...si asa o facut cu fostul ei. lo luat la bataie cu prietenii lui.de ciuda.si asa banuiesc ca ar fi si cu mine.si tinea prea mult la mine
la tine nu stiu ce sa zic. incearca sa stai mai mult timp cu ea si sa o faci sa rada mult. discuta cu ea despre orice ce s-ar putea sa-i placa. daca vrei sa o intrebi nu prea ai cum sa o faci in fata ca e ffff greu.big grin.deci pe mess
poti incerca sa-i zici incetul cu incetul ca iti place de ea...fa-i complimente ca daca ii mai desteapta o sa isi dea seama.si vezi ce zice despre tine
nu-i zice ca iti place de ea, momentan
apoi vezi ce zice despre tine si daca vb de bine despre tine intreab-o ce impresie are despre tine
si in felul cum iti raspunde o sa vezi: daca zice lucruri frumos inseamna ca e simpatizeaza, daca zice ceva indiferent nu ai sansasad
daca zice ceva despre tine cum ar fi esti dragut sau ceva de genu, atunci te place, deci stai mult mai mult cu ea si ti-am zis mai sus discuta cu ea.cu tupeu
dupa cateva zile, daca ti-a mers bine si ati inceput sa va apropiati
spune-i ca ai inceput sa simti ceva pentru ea si ai vrea sa fi cu ea
vezi ceti zice si mai departe te descurci big grin
bafta big grinwinking

| MisterCMD a răspuns:

Intreab-o si tu cum sta cu dragostea. daca iti zice ca sta rau atunci e disponibila si poti sa ii faci curte. daca iti zice ca sta bine incearca sa o uiti ca are pe altu. incearca sa arati ca ai putea fi un tip iubitor si sentimental. asta de obicei le ucide pe fete de asemenea fa-o sa rada. si incearca sa folosesti in conversatii cuvinte precum draga, iubire, puisor sau ceva de genu. daca musca momeala ai prins-o in capcana. si inca un lucru incearca sa fi cat mai ingrijit. fetelor nu le prea plac tipii mizerabili.

| FlasH112 a răspuns:

Tu trebuie sa te duci la ia si sa o fentezi...ca la fotbal o iei cu zaharelul cu o vorba azi una mine si dupa ceva timp ...cat vrei tu iti iei inima in dinti si ii zici daca vrea sa fie cu tinewinking Fundaa plzz!