| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dispeerattt va rog ajutorrr! Ma lupt cu 3 sentimente deodata si nu stiu pe care sa-l ascult... iubire, frica, speranta

deci e cam asa...Imi place de o fata de la mine din clasa, suntem f buni prieteni adica vorbim pe mess, la scoala, oriunde. Faza e ca nu stiu cum sa-i zic ca-mi place de ea. O visez zi si noapte si de fiecare data ma gandesc la ce o sa-mi raspunda. O s-o intreb pe mess fiindca fata in fata e mult prea dificil pentru mine sau daca ii spun unui coleg s-o intrebe e cam acelasi lucru ca si cand as intreba-o pe mess.

Imi e frica de raspunsul"nu" care ar fi total dezamagitor adica daca refuza o sa se cam fereasca de mine si in plus am cateva ipoteze ca o sa spuna "nu": intr-o zi pe mess avea la status: "numele meu, andreea, maria si crissu mew :X, pentru restul dnd" waaiii imi venea sa urlu insemna ca avea prieten(sau crissu ar putea veni de la cristiana si sa fie doar o buna prietena de-a ei) dar asta se intampla anul trecut

Am si sperante ca o sa spuna "DA" : mi-a dat cu apa in cap dupa ora de sport si avem parul destul de smecher si m-am dus in oglinda sa mi-l daca iar ea a spus: Ce misto iti staaa, dc nu ti-l faci creasta? (am incercat) si mi-a spus din nou ca imi sta bine (nu mai puteam de fericire :X )

Sunt zeci de intamplari din astea care ar putea sa fie compromitatoare, si acum cand va scriu voua imi tremura maineile si ma scuz pentru greselile de ortografie.

Sentimentele astea ma ma framanta in fiecare zi cand ma gandesc la un lucru bun, imi fac curaj si sunt hotarat s-o intreb daca vrea sa stea cu mine dar apoi imi aduc aminte si de momente in care nu ar da semne ca ar vrea sa stea cu mine si incep sa tremur de frica iar curajul de ai spune dispare imediat. ajutorrr!

Ajutati -ma... cum as putea sa-i spun pe mess, si va rog nu-mi ziceti raspunsuri de genu " Exista si alte fete"fiindca nu pot so uit atat timp cat o vad in fiecare zi la scoala...si un mic sfat este bun ((

Ohhh am 13 ani! Mi s-a mai spus ca am gandirea prea matura. Fundoiiii:X

4 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai incredere in tine si faza cu messul uit-o...ai mai mari sanse sa spuna NU pe mess decat fata in fata.Sunt fata si noi suntem ciudate,eu de exemplu prefer ca un baiat sa imi spuna in fata ce simte,sa ii fat expresia fetei,daca este sincer sau are ganduri ascunse.
Oricum nu ai nimic de pierdut, daca va spune nu o sa ramaneti prieteni in continuare, dar trebuie sa fii optimist si sa gandesti pozitiv.Din cate ai povestit si ea te place si asteapta sa faci tu primul pas.Fii increzator! si sigur vei reusi
mult succes!

| Anonim654321 a răspuns:

Fata in fata inacearca sa o joci pe degete dacan intelegi ce vr sa spun deci nu te stresa sunt alte multe fete frumoase si marog vz ca fete zic de multe ori nu si odata da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu ar fi sa ii spui in fata ca tii la ea, dar discret. spune-i ce simti cu adevarat si sunt sigura ca o sa zica da.chiar pare ca ii place de tine.baftatonguetongue

| darkshot77 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i zici in fata ce simti pentru ea si toate momentele cind u erai bucuros ca stai cu ea si o sa inteleaga cit de mult ti al ea.Eu iti urez mult succes si nu uita sa fi increzator indiferent de raspuns happybaftaX: