| Alexkingdrift a întrebat:

Sunt indragostit de o fata si nu stiu cum sa o fac sa fie cu mine. ajutati-ma si va rog fara caterinca.

4 răspunsuri:
| Nobodyy a răspuns:

Nu poti obliga pe cineva sa te placa indiferent daca tu puitot sufletul in asta. Iesi la o intalnire cu ea, fi sociabil si vorbiti mult si intr-un final vei afla daca si ea simte ceva pentru tine. Daca da, atunci da-i drumu si intreab-o, daca nu mai bine renunti decat sa devii o povara.

| xCarolina a răspuns:

E destul de important cat de bine o cunosti pe aceasta fata.Crezi ca va potriviti? Ai idee cat de cat cam ce ii place si crezi ca ai putea fi pe gustul ei? Incearca sa va apropiati si sa ii arati calitatile tale, sa ii demonstrezi ca ai fi in stare sa ii oferi iubire, sprijin si intelegere. Fetelor le place ca baietii sa le acorde atentie mai atunci cand vorbesc si sa le surprinda mereu.Incearca sa ii arati ca esti diferit intr-un mod bun si cel mai important, fa-o sa se simta speciala.Cand crezi ca ai facut suficienti pasi catre ea, e timpul sa aveti o discutie intre patru ochi.O chemi in oras sau undeva si ii spui ca esti interesat de ea si ca simti pentru ea ce nu ai mai simtit pentru nimeni si ca ti-ai dori sa fiti impreuna.Incearca sa nu o faci sa se simta prost in cazul in care nu simte la fel, e posibila si aceasta varianta.Important e sa fii increzator si sa pui binele ei pe primul loc.

| simonica57 a răspuns:

Afla daca te iubeste si daca te iubeste spune-i ca o iubesti si ca vrei sa fie cu tine

| Chillcs a răspuns:

Omule, ai nevoie de curaj, fa un gest dragut. Lasa-i o floare undeva, femeile adora florile. Sau invit-o in oras si spune-i ce simti pentru ea. Sau spune-i asta oriunde cand ai ocazia, si observai reactia. Probabil va fi surprinsa si tu trebuie sa vezi daca va fi surprinsa placut sau va avea alta reactie. Daca reactia ei te multumeste, atunci mergi mai departe. Tot ceea ce ai nevoie este curajul. Doar spune ce simti, ca nu cumva sa regreti mai tarziu cand va fi cu altul ca nu ai facut asta.