| anonim_4396 a întrebat:

Sall tuturor.am nevoie de sfatul vostru.acum cu 9 luni in urma m-am intilnit cu un baiat.era simpatic, super, dar nu ne intelegeam bine. el era cam mindru si eu la fel si din cauza acesta ne-am despartit, acum prietenul lui sa zicem cel mai bun (din clasa a 10 sunt impreuna) doreste sa se intilneasca cu mine.cu toate ca a trecut 4 luni de cind m-am despartit eu inca nu l-am uitat chiar bine. uneori inca ma gindesc la el. dar el are prietena si nu putem fi impreuna.intrebarea mea e spuneti-mi ce ar trebui sa fac? sa ma intilnesc cu prietenul lui? da prietenii imi zic ca nu ar trebui sa conteze ca ei sunt prieteni ca daca imi place de ce sa nu incerc, dar eu simt ca las trada, ca ar iesi ca umblu cu amindoi.mersi. funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,intelegi cum gandesti si,intr-adevar, e putin cam jenant.
Dar a trecut suficient timp de cand v-ati despartit si el are o alta prietena acum.
Se pare ca el a pus punct si si-a continuat viata.
Fa si tu acelasi lucru,chiar daca este prietenul lui,nu cred ca trebuie sa dai chiar asa multa importanta acestui fapt.
Posibil sa fii foarte sensibila,dar nu trebuie sa porti in tine o vina care nu exista!
Inainteaza si tu,fa pasul asta, nu este chiar atat de greu.
Cu sufletul inseninat si usor, cu toata frumusetea si hotararea anilor tai tineri!
Succes!

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu nu stiu ce sa mai zic. Voi pana`n clasa a 10-a, traiti in jungla? Stii ce fel imi suna intrebarea asta? Fix cam asa: fratilor, sa fiu panarama sau nu? Iti place de unul, iesi cu altul, intrebi daca e bine, parca esti cu un bebelus care nu stie cum sa tina furculita. In clasa a 10-a, la 16 ani, ar trebui sa discerni unele lucruri. Nu mai pun in discutie unele lucruri morale, dar am macar pretentia ca astfel de intrebari sa n-aibe ce sa caute la varsta asta.
Si, ca sa-ti raspund, mi-ai adus aminte de-un vers dintr-o melodie:
''vagaboanda mica, vagaboanda mare,
usor usor te-ndrepti spre vagaboanda cea mai tare
laydii.stai circ.
ei vor ceva serios,
le-ai dat tot ce le-a trebuit
si i-ai intors pe dos...''
Hai, pa!

| mihaibr11 a răspuns:

Buna! El are prietena si tu daca iti gasesti pe cineva, oricare ar fi el, il tradezi? Fii putin mai egoista ca e mai bine. Sfatul meu ar fi sa incerci cu "prietenul" lui, daca iti place persoana si sa nu-ti mai faci atatea probleme. Succes

| ღLucianaღ a răspuns:

Flav daca ceva am zis ca se cunosc din clasa a 10.in plus n-am 16 ani da am 19 happy, oricum mersi de ajutor