| adictedtoyou a întrebat:

Sall.vi se pare mare diferetnza de varsta dintre o fata de 15 ani si un baiat de 18 ani? daca da, de ce? daca nu de ce? ar putea functiona o relatzie in aceste conditzii? daca da, de ce? daca nu, de ce?

Răspuns Câştigător
| PuFuleTz_5685 a răspuns:

In iubire virsta nu conteaza si cred ca nu e o mare difernta atitat tip cit exista dragoste intre aceste doua persoane.Insa nu depinde durata relatiei doar de virsta mai depinde si de compatibilitatea de caractere dintre aceste doua persoane pentru ca de mai multe ori se intimpla ca baiatul vrea distractii cit mai multe la virsta de 15 ani iar fata se gindeste mai mult la studii si parinti, sau din contra fata vrea sa se distreze sa se bucure de copilarie iar baiatul vrea o relatie mult mai stabila si linistita.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cu siguranta da, dar depinde de cei 2; diferenta de varsta nu conteaza intr-o relatie, atata timp cat cei doi se iubesc, se inteleg, sunt pe aceeasi marime de unda, de ce sa nu functioneze?
SI intre mine si prietenul meu e diferenta de 5 ani, dar asta nu a contat pentru.niciunulhappy...in plus 3 ani nu e mult, mai ales ca fetele de obicei se dezvolta mai repede psihic si uneori si fizic, deci nu e o problema varsta.
Nu conteaza varsta, mai ales 3 ani...

| Bacemi a răspuns:

Nu este o diferenta foarte mare. Dar ar fi fost mai bine o situatie in care fata avea 18 si baiatul 21. Nu e o diferenta mare dar aici sare in ochi varsta fetei. E cam putin. Poate fi o relatie frumoasa, implinita. Dar depinde mult de cata rabdare are baiatul, cat de mult o iubeste. Eu de obicei fug de astfel de relatii. Am avut si eu ocazia de a fi cu o fata de 15 ani si am spus pas. Probabil daca as gasi o fata ideala nu ar mai conta varsta asa mult, dar oricum e greu de crezut ca as fi cu o fata de 15 ani.

| Flav a răspuns:

@dulcika10 - corupere de minori? Adica, eu daca sarut o fata de 17 ani, gata, imi aud girofarele-n geam? Ahhh, ce ma enerveaza plodoaicele astea care raspund numai pentru puncte si sa se afle in treaba.
Da, diferenta este ok iar o astfel de relatie ar putea functiona foarte bine. Ai grija de tine, succes.

| Ea12345 a răspuns:

Daca fata e de acord, chiar nu mai conteaza diferenta asta. DIferenta de varsta intre parintii mei e de 5 ani jumatate... Dragostea nu are varsta!happy

| cristina_3322 a răspuns:

Nu e o diferenta de varsta. Si eu am 15 si pr meu are 18. si nu e nici o problema din contra ma intelege mult mai bine decat un baiat de varsta mea.

| elamit a răspuns:

Daca cele doua persoane se iubesc nu conteza diferenta de varsta. iubirea nu are varsta

| pisicel_5329 a răspuns:

Deci. din punctul meu de vedere este cea mai dificila relatie happy. Intre parteneri trebuie sa existe o iubire puternica. La 15 ani fata este virgina. baiatul la 18 ani este in floarea varstei. laughing si imagineaza-ti ca baiatul trebuie sa o iubeasca ca sa o astepte pana in momentul in care va fi pregatita sa i se daruiasca. De foarte multe ori baiatul sta cu ea doar ca sa profite de naivitatea ei oh go on. Sper ca ma intelegi! :* Si eu am tot 15 ani si prietenul meu 18 laughing si am avut cateva probleme de genul insa comunicarea este cheia *! pupiii

| dulcika10 a răspuns:

La 18 ani ar putea fi acuzat de corupere de minori.