| anonim_4396 a întrebat:

Sallut! am si eu o intrebare urgenta si la care astept raspuns numai de la fete care vor sa-mi dea un sfat util! funda pentru cel mai bun raspuns! Bun deci sa incep.Am avut un prieten timp de 5 ani cu care am stat fara sa avem relatii intime (precizez ca e cu 4 ani mai mare decat mine eu in mom de fata avan 16 ani)si la un moment dat nu a mai putut nici el sa reziste atat timp fara. ___si am incercat sa avem relatii de genu'tonguelaughing dar nu am putut sa rezist nici macar un pic la durere si nici macar nu a incercat sa ma penetreze pentru ca eu deja incepeam sa tremur de durere si nu stiu daca e normal sa am o asemenea durere desi nu a reusit sa intre macar un pic! stiu ca dureri ar trebui sa fie dar la mine parca e prea exagerat! si nu imi pot face niciun alt prieten din acest mtiv pentru ca eu nu stau sa____si la un moment dat trebuie sa facem dragoste. Va rog ast raspuns! Urgent! nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Dap! deci nu stiu daca pot sa te ajut cu un sfat util in toata treaba asta. iti pot spune doar ca eu sunt cu prietenul meu de 9 ani. am 21 de ani. el e cu 3 ani mai mare. la 19 ani am avut prima relatie de genu cu el. la fel.ma durea ingrozitor de mult. neam chinuit vr3o luna si ceva pana ce am inceput sa facem mai normal.sa zicem.nu mai erau durerile alea groaznice, dar tot erau. deci si eu tremuram de durere, stiu la ce te referi. banuiesc ca odata ce esti excitata, si in momentul ala uiti de tine, si nu te opresti, o sa mai atenueze din durere, ceea ce eu nu am facut, la fel ca tine, imi era foarte frica de durere. dar daca rezisti din prima, o sa te doara, dar a doua, a treia oara o sa te doara din ce in ce mai putin. si incerca sa o faceti cam in fiecare zi, sau nu stiu, de ktv ori pe saptamana, ca sa nu aiba timp sa se stramteze la loc. pentru ca dupa aia vei avea durerea aia de fiecare data cand incerci dn nou. eu cred ca este ceva normal atata timp cat nu sunt singura kreia i s-a intamplat asta! si in plus, nu trebuie sa faci asta pentru el. fa-o cand esti pregatita tu. no face ca sa se simta el bine. pentru daca o s-o faci asa, no sa se mai numeasca dragoste ci sex.bafta oricum.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Te cred, vezi sa te incalzeasca bine asta e cel mai important lucru, apoi trebuie sa intre putin ma irepejopr, ca daca intra incet te doare de zici ca mori acolo

| DeliciousMe a răspuns:

Mai daca zici ca nu a intrat deloc nu vad dc te-ar durea asa tare acum sincer probabil nu aluneca si el impingea ca animalu alt ceva nu vad. poate nu e din cauza ta. si inca ceva da doare cand o faci prima data dar sati zic ceva daca esti pregatita si iubesti si vrei sin tot sufletu s-o faci pentru ca te simnti atrasa de el si nu pentru ca vrei sa ii dai dovada de iubire si sa va completati aman2 crede-ma uiti de durere daca momentul e frms si sa aiba rabdare nu cum vede pasa cum se infinge in ia nu. incet si frms si o sa fie perfect :X mai mult de atat nu stiu ce sa zic

| вяυηєтнα a răspuns:

Pff.pai asta inseamna ca ti'e frica nu? eu zic sa stai relax sa apuce sa intre macar putin si poate durerea nu e l fel de mare cum crezi uhappy.Nu pot sa spun ca nu doare dar nici chiar asa sa nu rezistihappy! Succes:*

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti mult prea mica pentru sex si organismul tau se apara din toate puterile, fiindca este anormal si l-ai suspune la riscuri prea mari. Slaa Domnului ca instinctele tale sunt mai mari decat inteligenta, altfel ai fi ajuns sa-ti incepi iata sexuala cu mult inainte de varsta minima recomandata medical. Asteapta macar pana la 17 ani si jumatate si vei vedea ca am dreptate. Fa-ti linistita un prieten, fiindca nici un baiat normal nu s-ar culca cu o fata de 16 ani, doar un nenorocit ar putea face asa ceva, stiind riscurile la care o supune. Daca iti alegi un baiat cu un pic de educatie si care sa tina la tine macar un pic, nu se va atinge de tine pana la o varsta normala.

| AnnaMaria a răspuns:

Pai daca vrei sa faci pasul asta trebuie sa iti faci curaj si sa rezisti xD e normal sa doara, dar esti fata mare si suportibig hug bafta.

| secsilicioasa a răspuns:

Mentionez ca as vrea sa mai astept cel putin un an dar totusi as vrea sa stiu ce am de facut ca sa fiu pregatita si multumesc de raspunsuri!

| LinkinPark a răspuns:

Vorbeste cu elthinking Ar fi mai ok sa ii spui ca nu vrei dar totul are un inceput...thinking Sunt aproape sigur ca ai avut mari "emotii"dar nu ai de ce=] Bine este o chestie care se intampla doar odata in viata, darbig grin Treb sa suporti.

| Adelinushka a răspuns:

Buna draga mea! Mai intii vreau sa-ti spun ca pentru a face acest lucru pentru prima oara trebuie absolut cu totul sa fii relaxata si sa nu te gindesti la nimic in momentrul cela,decit sa simti placerea care o sa-ti faca prietenul prin jocurile erotice, sarutari gingase, atingeri si tot asa... Apoi ca sa fie penetrarea mai usoara nu trebuie sa fii uscata acolo ci trebuie sa fii uda de lichidul care se elimina in timpul placerii.Nu trebuie sa te temi de nimic atunci si sa stai relaxata lasindul pe el sa faca totul...
Sper ca te-am ajutat