| stefania_3113 a întrebat:

Sallz TPU!
Vreau si eu o mana de ajutor.Anul trc am fost in excursie la Calafat si m`am indragostit de un baiat care acum este in clasa a 8a.Sunt intr-o relatzie de 5 luni(pe 26), si nu vreau sa ma desp d el dar sunt fffff indragostitha de acel baiat.

Ms anticipat, pup, luati id stefymar97 si sfaturi multe:*:*

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Fi cu amandoi. ce raspun vrei sa iti dam? nu vrei sa te desparti de actualul, dar tu, esti foarte indragostita de un alt baiat. ia o pauza ca sa vezi cum iti e fara actulul, daca e in regula, si dedu si tu mai departe.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi nu te desparti de el, si care e intrebarea? Felicitari 5 luni, sa decurga la fel de bine si urmatoarele zile luni si ani! Fericire si iubire de aceste 2 sa ai parte si sanatate!
Bafta si Craciun Fericit!

| IxυυLєţ a răspuns:

Pai si care e problema? raised eyebrows
laughing
Bravo tie.batting eyelashes

| anna7_4794 a răspuns:

Deci problema ar fi ca el la anul` va fi la liceu si nu va mai fi in aceeasi institutie cu tine?

Daca e asta, nu cred ca este o mare problema. Pur si simplu nu va veti mai vedea in fiecare pauza dar veti avea weekendurile si vacantele. Asta nu inseamna o despartire.

Dar totusi mai e un semestru si un pic. Pana atunci te poti bucura de fiecare minut si sa incerci sa te acomodezi cu situatia.

Sau baiatul pleaca la liceu in alt oras? Atunci intervine relatia la distanta care chiar e complicata...

Sau ti-e teama ca la liceu va gasi alta fata?

Stii. nu ai putea sa spui exact care-i problema ca sa nu mai dezbat aici tot felul de probabilitati? (nu am zis-o cu rautate kiss)

| perceive a răspuns:

Pai:

Gandeste-te - il placi pe prietenul tau atat de mult incat nu ai fi in stare sa rupi acea relatie pe care ati formato de 5 luni?

Si inca ceva : crezi ca daca te-ai desparti de actualul tau prieten, celalalt de care esti indragostita te-ar accepta? Ar vrea sa fie cu tine?

Aici trebuie sa te gandesti bine! Deoarece daca tu te desparti de prietenul tau si vrei sa te combini cu celalalt, dar el nu te place... Ai facut totul in zadar! Ai dat cu picioriul la o relatie de 5 luni... in care probabil fostul te iubea!

In orice caz, Succes!