| Robert_Roby_2003 a întrebat:

Salu,am penisul de 14 cm si ceva, ce marime de prezervativ imi trebuie?

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea corecta, adica cea potrivita a prezervativului folosit, care sa ramana perfect fixata pe penis pe intreaga durata a sexului si sa ramana si intreaga/intacta la terminarea coitului, se alege in functie de GROSIMEA in diametru a penisului, deci NU in functie de lungimea acestuia. Cel mai scurt prezervativ are lungimea de minim 18 cm indiferent de marca/brand sau de producator. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Iti trebuie prezervative de marime medie.

| LPCTSTR a răspuns:

Intrabarea este cati ani ai.
Ai facut o alegere proasta sa vii pe TPU sa zici ca pensiul tau masoara 14 cm cu poza de profil de pe Facebook. Cred ca ai sanse foarte mici, dar se intampla ca chiar fata pe care o placi sa te vada si sa afle, dar asta nu-i problema mea.
Iar daca data este corecta, ai 14-15 ani.
Tu la 14-15 ani vrei sa faci sex? Chiar atat de disperat esti?
Pastreaza-te tată pana la 20-25, mai ai o copilarie pana atunci.

| Dalmatianul a răspuns (pentru LPCTSTR):

Lasa-l mai in pace.Si ce daca are 14-15 ani? Daca are ocazia s-o faca atunci s-o faca! Nu e ca si cum i-ar ruina viata o partida de sex.(Asta in cazul in care foloseste protectie.)E un lucru normal! Daca nu e bine sa inceapa de la varsta asta atunci de ce organele sexuale se maturizeaza de la 12 ani?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmatianul):

Dar nu este moral.
Unde mai este copilaria daca intretii relatii sexuale la 12 ani?
Sexul este un lucru mai serios decat credem fiecare. Nu este, chiar nu este moral.
Cum ar fi ca la 20 sau 50 de ani sa iti amintesti ca la 14 ani ai facut sex?
Odata ce ai simtit senzatia de placere, corpul o va cere iar si iar.

Parintii tai ce ti-ar spune daca ar auzi ca ai facut sex la 12 hai 14 ani? Cine stie la ce s-ar gandi, posibilitatile sunt infinite si toate se termina cu tine care ai facut sex la 12/14 ani si acel sentiment necunoastere, de "oi trai si oi vedea".

| Alecsandriii a răspuns (pentru LPCTSTR):

Frate... Nu puteai sa ii raspunzi la fix ce te-a intrebat? Lasa-l in pace, viata e scurta,***-le de mici ca mai tarziu se strica

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alecsandriii):

Tu vezi-ti de calculele tale si nu te baga in treburi ce nu te privescwinking

| Alecsandriii a răspuns (pentru LPCTSTR):

laughing))))))))) baga-mi-as **** ca uit exercitii de clasa a5-a

| Dalmatianul a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu tu decizi ce este moral. Poti s-o faci si la 8 ani daca vrei si ai ocazia.Si daca si-ar aminti la 20-30 de ani cum a facut-o prima oara la 14 ani ce? Mai bine asa.Se descarca de tensiunea sexuala. Pune-te in locul lui si ai sa fii de acord cu noi.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmatianul):

Faceţi BORŞ.
Aici se cer opinii iar eu mi-am spus opinia.
Din partea mea puteti face copii cu duiumul. Ca nu sunt destui prosti care fac copii la 14-16 ani, inmultiti-va si stricati-va de mici, ca nu mai exista reguli, nu mai exista copilarie, nici nimic.
Stricati-va de mici si traiti sanatosi, va pup.
Si asa, ca fapt divers, cu cine mai exact poti avea ocazia de a face sex la 8 ani? Tu te auzi ce spui? Ramai la ce ai tu si nu ma invata pe mine ce e moral si ce nu e.

Răspuns utilizator avertizat
| josephStalin98 a răspuns:

Una foarte mica rolling on the floor))))))))))))
(get rekt)

| Daniel_Pirlog_1975 a răspuns:

Câți ani ai frate de îți trebuie prezervative