| ZE12 a întrebat:

Salut, 14 ani jumate si vreau sa fac sex cu o prietena e virgina si o sa facem k prezervativ normal, ce ne sfatuiti sa facem sa fie mai frumos, si in cel mai rau caz daca afla masa ce se v.a ntampla ce sa fac?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu alte preocupări nu mai ai decât sex?
Dacă te prinde "masa" te rupe cu bătaia și chiar meriți!
Pa, pa.

| stef87 a răspuns:

Mai, pe bune? la 14 sa te preocupe asta? Ok, e normal sa iti placa de o fata, dar sa te gandesti la asa ceva...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mai pui mana pe o carte de limba romana ca esti varza! Vezi ca de la 14 ani raspunzi penal si daca ea este minora risti sa fii internat intr-o institutie de specialitate.

| LaLaura a răspuns:

Prietena ta cred ca e mai mica, deci nu ar fi ok din acest punct, dar nu cred ca iti pasa parerea mea daca v-ati hotarat.
Incerca sa pui pe fundal muzica mai exitanta gen "yes boss", lumanari parfumate, sa o iei incetul, cu un preludiu intens, si sfatul meu e sa folosesti un lubrefiant pe baza de apa, o sa o ajute foarte mult pe ea, mai ales la primul sau contact sexual ( nu o sa o mai usture atat de tare).
Ar putea sa faca orice mama sa, de la omorat pe tine si pe ea ( glumesc, nu chiar omor, dar o bataie zdavana) pana la indiferenta, nu am de unde sa stiu ce carcater are mama prietenei tale.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Tu la 14 ani jumate nu stii bine limba romana si vreo sa faci sex?
Lasand asta deoparte, prietena ta este cam mica. Nu aveti niciunul experienta si toata chestia asta cu "sa facem sa fie mai frumos"se poate transforma intr-o dezamagire totala. De ce va grabiti?

| Emilian65 a răspuns:

Daca o faceti si afla mama ei, te va lua de manuta si va merge cu tine la politie si te va reclama ca i-ai nenorocit fata.

| Fatamuntilor a răspuns:

SFAT :Renunta la planurile tale sau amana pentru cel putin trei ani!
Stiu ca tentatia e mare,dar sunti oare pregatiti?
Nu e de ajuns sa folosesti prezervativ, sunteti mult prea mici si complet nepregatiti.
Prima experienta sexuala trebuie sa fie ceva frumos, nu un esec...
Fiti voi mai destepti, nu va luati dupa,, turma''.

| ywar a răspuns:

Eu v-as bate pe amandoi de nu v-ati vedea pana va ca.ti pe voi de frica si durere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care tu ai 14 ani si prietena ta ar avea cel putin 17 ani, da totul e ok.
Dar in cazul in care tu ai 14 ani si prietena ta evident este mai mica sau tot de aceasta varsta, dragule, renunta la acest gand!
Ce daca o faci cu prezervativ? la varsta aceasta, fiind si virgina, se ramane insarcinata foarte usor! Bolile cu transmitere sexuala se pot lua mult mai usor si prezervativul se poate sparge oricand si tu, neavand experienta uite asa termini in ea.
Gandeste te la faptul ca prietena ta va fi pregatita atat fizic cat si mental abia dupa varsta de 17-18 ani.
Daca ea a fost de acord cu acest lucru, eu iti dau un sfat. Du te si spune i ca tu nu mai esti de acord cu aceasta decizie si daca intr-adevar o iubesti si ii vrei binele, renunta.
La aceasta varsta, pe langa bolile cu transmitere sexuala, o poti imbolnavi deoarece organele ei abia sunt in crestere.
Copii, trezeti-va! eu la varsta voastra inca ma jucam cu papusile si nici nu stiam ce am in pantaloni! Nu va distrugeti copilaria pentru ca mai tarziu va va parea rau.
Citeste toate comentariile si gandeste te bine inainte de a face ceva.
Prietenei tale abia daca i -a venit menstruatia. Aceasta este neregulata. perioada fertila poate fi oricand, cu sau fara prezervativ, acesta fa protejeaza nici 99%.
Offf!

| DarthRevan a răspuns:

Unde sa ajuns, cat de nebuna e societatea asta, oamenii nu mai sunt oamenii. UNDE DRACU E CAPUL VOSTRU SA FIU EU!
Bai copile tu gandesti inainte sa faci ceva? Am ajuns la concluzia sa cred ca traim intr-o societatea corupta si distrusa

| Skynox a răspuns:

Amice, colegii de mai sus au mare dreptate. La 14 ani ar trebui sa te preocupe examenu si altele, mai asteapta putin pana sa iti incepi viata sexuala, sa iti placa de o fata e ceva normal. Bafta, si ai grija ce faci.

| stefanmarius952 a răspuns:

As vrea sa iti dau un sfat, si eu am fost ca tine, si altii au fost si stiu cum e sa iti doresti sa vezi cum e. Eu as zice sa mai asteptati, sa fiti amandoi destul de maturi incat sa procedati corect si amandoi sa ramaneti cu o amintire frumoasa!