| mircearo a întrebat:

Salut! A incercat careva prezervativele de la My Size? Ma intereseaza sa cumpar My Size 60, dar nu stiu cat de rezistente sunt. Pareri?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa inceri si masuri mai mici intai, ca ce ai folosit pana acum au fost prea lari si asta nu este nromal, fiindca cad in vaginul fetei sau se intind in timpul sexului si se rup.

Prezervativele trebuei sa intre foarte greu pe penisul erect, si sa stea perfect intinse pe cuc asa cum sta pielita d ela salam pe salam.
NU este bine sa faca cute sau pliuri, insemnanad ca este foarte mare pentru cuculetul tau si atunci se va rasuci in timpul sexului pana se intinde la maxim si pocneste.

Toate marcile de prezervative sunt bune, doar masura prezervaitului trebuie sa fie cea corecta, ca aia este unica de care depinde siguranta prezervativului sa nu se rupa.

La seful vaginal este bine sa-i faci un preludiu foarte bun fetei, ca atunci se umezeste foarte bine si sexul este placut si pentru ea.

Nu se foloseste lubrefiant la sexul vaginal, ca ala este un sex patetic, mai ales la tineri, insemannd ca nu esti capabil sa-i faci fetei un preludiu bun si sa-i obtii macar un orgasm clitoridan.

Lubrefiantul se foloseste la sexul anal sau la batranii de 65-70 de nai, care nu se mai exista si luberfiaza natural.

| mircearo explică (pentru Violleta2022):

Mersi de raspuns, totusi intrebarea era pentru tipii care au incercat My Size si au pareri sau recomandari. Crezi ca nu am incercat alte marimi de prezervative inainte si am luat ca nebunul optiuni inaccesibile? )) Cand ai aproape 16 cm circumferinta e destul de greu sa folosesti prezervative de 52-56 mm, nu e one size fits all. Ai dreptate in ce spui ca prezervativul nu trebuie sa fie larg, dar in cazul meu nu am zis ca ar fi larg.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mircearo):

Si eu ti-am explica ca NU are nici o importanta ce marca este prezervativul atat vreme cat conteaza sa cumperi intotdeauna masura corecta, ca aia este cea care conteaza.
Prezervrativele se rup NUMAI cand sunt largi si mari pentru penisul baiatului, indiferent de marca.

| hanz a răspuns:

Ia tot durex mai bine, alea sunt cele mai sigure dupa parerea mea.