| anonim_4396 a întrebat:

Salut, a trecut 1 an de cand m-am despartit de ea, dar inca nu mi-am gasit pe nimeni. Ea are deja o alta relatie de cateva luni si ma intreb daca nu cumva am eu o problema sau de ce nu mi-am gasit pe nimeni pana acum. Un sfat ceva sau ce credeti? O sa raman singur? Am 27 ani

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Nu ar trebui sa te mai gandesti la ea, mai ales daca si-a gasit pe alt cineva. Daca nu vorbesti cu femei sau daca nu intrebi vreuna in oras normal ca nu iti gasesti pe nimeni ca nu va veni din senin o fata sa zica ca vrea sa fie iubita ta si in plus nicaieri nu scrie ca dupa un an de la despartire trebuie imediat sa ai o relatie noua.Nu are cum sa ramai singur.

5 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Esti urat? Mergi impiedicat? Ai nasu stramb? Iti flutura urechile? Daca nu, nu prea ai sanse sa ramai singur.

Ce i s-a intamplat ei nu trebuie sa ti se intample si tie. Daca esti invidios sau gelos ar putea avea o influenta.

Nu te mai gandi la asta, socializeaza, distreaza-te, foloseste masca si fata ta o sa apara atunci cand te astepti mai putin.

Bafta!

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca mai gandesti asa, ai sanse...
Nu mai ai treaba cu ea si ce face ea, trecutul e trecut.
Poti face ceva mai inteligent de atat.
In loc sa te plangi, iesi pe strada si baga-te in seama cu prima fata care iti place.

| Amelya02 a răspuns:

Atunci când ești obsedat sa cauți, sa găsești, atunci nu o sa funcționeze. Nu forța o relație. Go with the flow. Când nu o sa te aștepți, de-abia atunci se va întâmpla și poate va avea efect. Fetele găsesc întotdeauna mai repede deoarece ele sunt curtate și prăduite iar bărbatul are rolul prădătorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta nu-i o tragedie. Mai bine concentrează-te pe viața ta profesională. E mult mai productivă.

| Peachdelight a răspuns:

Și poate o sa treacă doi, sau trei. nu trebuie sa disperam. Acest lucru nu înseamnă ca vei rămâne singur ci ca ai nevoie de timpul tău încât sufletu tău sa se refacă, eu cred foarte mult ca nimic nu e întâmplator in viața și ca Dumnezeu chiar are un plan pentru fiecare din noi. O sa vina și persoana pentru sufletul tău, dar doar atunci când vei fii pregătit și bineinteles când te vei aștepta mai puțin.