| timmy_2055 a întrebat:

acum 2 ani am fost cu un baiat pe atunci aveam aproape 16 ani...am fost impreuna aprox 6-7 luni pe atunci credeam k il iubesc si ca viata mea fara el nu avea rost...la inceput totul a mers bine dar de la un timp incepuse sa se schimbe sa se poarte tot mai urat cu mine fapt care inevitabil a dus la despartire...(dupa ce ne-am despartit mi-am pus in aplicare un plan sa-l fac gelos si sa regrete ca s-a despartit de mine...chiar reusisem si-a cerut iertare, a incercat in fel si fel de chipuri sa imi zica ca ai pare rau, da nu am aceeptat.am ramas amici dar nu am vrut sa mai fiu cu el...cu timpul mi-am dat seama ca de fapt nici nu il iubeam(ce stiam eu de iubire la varsta aia)...acum are prietena sa inteleg foarte bine...si eu am prieten de un an si ceva si intelegem bine... dar totusi cand ma mai intalnesc intamplator cu el...am un sentiment ciudat...in subconstient ma gandesc cum ar fi fost daca la-s fi iertat... nu cred sa am sentimente fata de el si de aia sa ma gandesc"cum ar fi fost"... dar totusi am o oarecare indoiala... voi ce ziceti?:*:*

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, ce rost au remuscarile? Ai facut f. bine ca nu ai acceptat sa fi calcata in orgoliu, in sentimente...
Daca nici nu l-ai iubit si au fost ani de inceput, far' de exprienta, far' de implicare serioasa din partea voastra, renunta, nu te mai gandi. Bine ca ai stiut sa nu ierti, sa renunti, si ca ai ramas dreapta, in picioare, - asemenea falnicului salcam. Sa sti sa iei atitudine, este de admirat si chiar de uneori, Doare al naibii de tare... ma bucur ca te-am intalnit si astept de la tine, vesti minunate. Lucien.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, probabil pentru ca in adancul sufletului tau inca inseamna cv pentru tine, desi nu crezi asta, nu se stie.Chiar daca ai o alta relatie, el a insemnat cv pentru tine in aceea perioada si poate de aceea inca mai ai cv pentru el...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu te mai gandi la el lasa trecutul traieste prezentul

Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga mea viata are cursul ei si nu o poti schimba de la o zi la alta. Tu ai renuntat la el si ai vrea sa te intorci la el, dar fiecare are drumul lui si nu e cale de intoarcere.Gandeste-te la ce e frumos pentru tine, cum poti sa-ti faci viata mai frumoasa alaturi de cel ce te iubeste.

| Dara a răspuns:

Acel sentiment e normal pentru ca prima dragoste lasa intotdeauna o urma, fie ea cat de mica. Dar regretele nu sens. Chiar daca il iertai, exista posibilitatea ca el sa se poarte la fel sau mai rau (dupa o perioada) si tu sa suferi inutil. Bravo tie ca ai luat atitudine si nu l-ai lasat sa se joace cu tine! Toata lumea ti-a dat sfaturi bune, urmeaza-le! Pastreaza in minte doar amintirile placute si traieste-ti viata cat mai frumos. Parerile de rau pentru un baiat care nu a stiut sa te pretuiasca la momentul potrivit, nu isi au rostul. Viata e mult mai frumoasa atunci cand ai langa tine pe cineva care te iubeste si te respecta.

| Jupiter a răspuns:

Pai daca zici ca oricum nu simteai si nu simti nimic pentru el, foarte probabil v-ati fi despartit din nou.

| ejaxz a răspuns:

Eu cred ca ai facut alegerea corecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Timmy cun sentimentul...aceea indoiala iti spun din proprie experienta nu se numeste "sentiment ciudat"... tu inca il iubesti...de asta iti pui intrebarea "cum ar fi fost"...nu nega...si eu am facut'o...dar...am puterea sa recunosc! acum fi tu tare si treci peste asta...si el simte la fel! fi tare! Nu stii ce iti rezerva viitorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!Timmy cun sentimentul...aceea indoiala iti spun din proprie experienta nu se numeste "sentiment ciudat"....tu inca il iubesti...de asta iti pui intrebarea "cum ar fi fost"...nu nega...si eu am facut'o...dar...am puterea sa recunosc!acum fi tu tare si treci peste asta...si el simte la fel!fi tare ! Nu stii ce iti rezerva viitorul!