| anonim_4396 a întrebat:

acum 2 ani am terminat o relatie de lunga durata dupa care am plecat in UK si nu am mai ajuns deocamdata in tara; ma simt foarte singur pentru ca nu am cu cine vb stand numai cu straini si simt nevoia cateodata sa sp ce am "pe suflet". Ce sfaturi imi puteti da ca sa pot iesi din starea asta monotona? in tara decomandata nu pot veni...

8 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Si eu! ma simteam! in aceeasi situatie ca tine. Dar acum am rezolvat! Prietena mea e plecata si am 2 prieteni noi! O fata si un baiat, acum, i-am explicat partenerei ca nu este nimic intre mine si fata aia! Sugestia mea, este sa iti faci o partenera [daca nu ai] sau sa iti faci un prieten ff bun care sa fie roman!

| mihai3017 a răspuns (pentru lexzor):

Pfff din cauza job. ului este cam greu, seful meu nu accepta romani si...toti colegi mei sunt bulgari; daca erau englezi era mult mai usor sa vorbesc cu ei dar asa...

| lexzor a răspuns:

Daca seful tau este dur, las-o asa cum este, daca este amabil, incearca sa ii explici situatia, si cred ca te va intelege...

| ioanaccc a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie ca tine sad

| mihai3017 a răspuns (pentru ioanaccc):

Si sa inteleg ca deocamdata nu ai gasit nici o solutie?!

| mihai3017 a răspuns:

Si sa inteleg ca nu ai ajuns la o solutie?

| PrivateBella a răspuns:

Si eu sunt in UK...si desigur,si eu am momente cand ma simt singura happy crede-ma, stiu prin ce treci. Dar te vei obisnui... Sfatul ce ti l-as putea da ar fi acesta: Incearca sa iti faci prieteni, niste prieteni buni. Iesiti pe afara, distreaza-te. Dar sa fie romani.Sa nu ai incredere in englezi, pentru ca sunt parsivi.Eu am patit ceva cu o englezoaica, ceva ce m-a facut sa ii urasc pe toti englezii astia happy Bafta in continuare.

| mihai3017 a răspuns (pentru PrivateBella):

Mda asta a mers pana sa ma mut din canterbury, am cunosc acolo niste persoane deosebite dar acum...