| stepqui a întrebat:

Salut! Acum 2 zile am făcut un fel de sex cu prietena mea, nu se poate numi sex pentru că nu a decursul ca unul, prima data am băgat puțin fara prezervativ, pe urmă am pus prezervativul și tot așa am băgat puțin și când mi-a venit senzația l-am scos, mi-am dat drumul in prezervativ. Vreau sa precizez că nu mai era in ea, pe urmă m-am șters am mai stat ceva și l-am băgat din nou fara prezervativ, vreau sa înțelegeți că abia l-am băgat puțin, ea încă e virgina, totuși tot ne e frica sa nu cumva sa fie o sarcina.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"...Vreau sa precizez că nu mai era in ea, pe urmă m-am șters am mai stat ceva și l-am băgat din nou fara prezervativ, vreau sa înțelegeți că abia l-am băgat puțin, ea încă e virgina."

1. Nu, ea nu mai este virgina, fiindca sexul vaginal a debutat, asdar virginitatea ei a zburat.

2. Reintroducerea penisului in vagin, dupa ejaculare, chiar si jumatate de cm, poate lasa imediat fata gravida, fiindca aveai deja sperma pe teava (la interior), de la ejacularea anterioara, sperma care s-a scurs involuntar in vaginul fetei in primele 10 secunde.
Asadar sanse de gravidie sunt, DACA fata era in perioada fertila!

| dullcat a răspuns:

Buna.Merita distractia asta pentru ceva ce nici n-a fost placere? Nu mai zic ca vine la pachet cu stresul unei sarcini.Super deal, ce sa zic? Incercati sa amanati asemenea interactiuni pana cand mai cresteti si sunteti constienti de ce faceti.(Nu, se vede ca acum nu sunteti, e totul o joaca pentru voi.)

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

https://www.planificaneprevazutul.ro/......ina%CC%86/

| dullcat a răspuns:

,,Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protectie.'' -https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

https://doareu.com/metoda-retragerii-un-risc-prea-mare/

| Emilian65 a răspuns:

Dacă era în perioada fertila, cu siguranță că poate să rămână gravida. Faptul ca ai băgat penisul în vaginul ei, de mai multe ori, nu mai este virgina.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, nu ați făcut sex, ceea ce ați făcut se numește prostie maximă, sau cum ar spune doamna Violetta, sex patetic, fix asta ati facut, si acum mai riscați si o sarcină din cauză ca l-ai băgat a doua oară fără prezervativ, fix după ce ai ejaculat cand logic ca au rămas pe "țeavă" spermatozoizii de la ejacularea anterioară. Doar norocul sa nu fi fost in perioada fertilă sa te mai salveze, șanse de sarcină sunt, nu contează ca e virgina sau nu.
Altădată după ce ejaculezi, nu il mai băga înapoi fără prezervativ, chiar si un cm, nu contează cât de puțin, e de ajuns o picătură de spermă sa rămână gravidă.

| SugusMarcel a răspuns (pentru Madaxo97):

Toate ca toate dar cine este doamna violetta?

| Madaxo97 a răspuns (pentru SugusMarcel):

Doamna de pe locul 1 in clasament

| Miruna333 a răspuns:

Normal ca e posibila o sarcina din moment ce ati facut neprotejat. Daca tot va jucati cu prezervative, faceti sex pe bune, macar protejati-va pana la capat

| assassinnul a răspuns:

Si daca ii da-l la adoptie daca iese