| Vladimir3 a întrebat:

Salut
Acum 5/6 zile am avut un act sexual protejat cu prietena mea, iar perioada îi intarzie de 3 zile, astăzi fiind a 3 a
Nu are nici-un simptom, a avut ceva vag, câteva minute, nu mare lucru.
A făcut două teste de sarcină, unul ieri si unul azi, ambele negative.
Care poate fi cauza, oare au fost făcute prea devreme si rezultatul n-a fost corect?

7 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ma intreb ce inseamna sex protejat pentru tine.

| Vladimir3 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Oare ce poate să însemne?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Vladimir3):

Atunci ce e cu intrebarea ta?
Daca ai folosit protectie, nu are cum sa ramana insarcinata.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Eu stiu de ce intrebi.
Intrebi tocmai pentru ca ai facut sex NEprotejat.
Protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).
Fa-ti vaccinul HPV, este gratuit pentru fete şi băieţi (11-19 ani neîmpliniți), altfel e decontat 50%. La medicul de familie.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-la-baieti

| Violleta2022 a răspuns:

Avand sex protejat este imposibil sa lasi fata gravida.

Apoi, un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, nu dupa cateva zile, ca arata eronat si testul este inutil.

Cel mai probabil fata are ciclul de tip NEREGULAT dar inca nu stie acest lucru ca atare ciclul nu vine niciodata FIX la acelasi numar de zile, luna de luna si NU se poate tine nici o aplicatie pentru cele cu ciclul neregulat.

| Vladimir3 explică (pentru Violleta2022):

Până acum îi venea la dată fixă, conform aplicație.
Care ar putea fi cauza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vladimir3):

Cu ce anume v-ati protejat?