| GhitzaJazz a întrebat:

Acum cateva zile am vorbit cu fata pe care o plac si care acum cateva luni m-a respins.Mi-a spus ca acum accepta sa fie cu mine si ca sa o intreb sambata, dar sambata s-ar razgandit si era foarte tulburata.Am chemat-o in oras sa mai vorbim.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Ghitza iti indrepti atentia unde nu trebuie, dupa cum spunea si "neutrino". Fata te considera "rezerva". Chiar daca ar fi sa o convingi sau mai bine zis sa iti dea ea vreo sansa cand o prinzi in lipsa de "alternative", nu va dura pentru ca de indata ce va aparea altul iar o-sa treci pe lista de "rezerve". Incearca sa te focalizezi pe o alta fata si sa te dedici 100% fetei respective. La un moment dat cand fata asta de te considera "rezerva" ei o-sa vada ce fel de baiat esti si cat de bine te impaci tu cu cealalta, abia atunci isi va da seama ce a pierdut, dar va fi prea tarziu.
Atunci cand ai zis ca ai prins-o iritata, mai mult ca sigur ( adica eu sunt in procent de 98% ) ca a fost respinsa de cine spera ea iar tu cand ai venit, deja nu mai avea chef si de tine. Si atunci iti zic doar NU MERITA. Tine minte vorba mea: 'sa nu-ti pese decat de cei carora le pasa de tine, cei care sunt in stare sa-ti sara primi-n fata ca-sa te salveze' caci restul sunt doar cei ce te tin pe langa ei 'ca numar', indiferent de ce sex sunt.

Sper sa nu te fi deranjat ce ti-am spus aici si sa fii si tu realist si sa calculezi la rece, vei ajunge la concluzia mea.
Good luck in a-ti gasi o noua pretendenta care sa te merite si sa te puna unde tie locul, nu pe lista de "rezerve" sau "numere".

Ai grija de tine happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand ea nu o sa mai aiba alta varianta, atunci si numai atunci va accepta sa fie si cu tine.

| Voidwithin a răspuns:

Poate nu vrea o relatie ori nustie ce sa faca, intreab-o daca are vreo problema de familie etc... Daca are incearca sa o ajuti...

| gazza01 a răspuns:

Las'o pentru ca dragoste cu sila nu se poate!

| MihaiBlondu a răspuns:

Nu te place

| Sticlaru_Andra_1998 a răspuns:

Incearca sa o iei usor....intreab-o chestii despre ea si apoi poti sa-i pui marea intrebare happy! Succes!