| TheVirus a întrebat:

happy Acum mai bine de un an am facut cunostinta cu o fata de care incepuse sa imi placa foarte foarte mult. In timp, relatia noastra a evoluat pana am ajuns sa ne spunem "te iubesc" dar fara sa fim impreuna. Dupa ceva timp, am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si nu a acceptat, iar dupa cateva luni, s-a combinat cu altul si eram trist tot timpul. De fapt, si acum sunt. De atunci, nu prea mai vorbesc cu ea. Problema este ca acum tin din nou destul de mult la ea si nu stiu ce sa fac, nu stiu daca pot fi cu ea sad. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i marturisesti sentimentele tale si sa-i spui ca stii ca si ea are sentimente pentru tine si ca ai vrea s-o luati cu pasi mici mai intai ca prieteni iar apoi sa vedeti daca puteti avea o relatie iar daca nu sa ramaneti amici. Speranta moare ultima si incercarea moarte n-are, nu uita! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Demonull a răspuns:

Cum adica..sa spui te iubesc..si sa te combini cu altul? poate vrea sa vada ce reactie ai, sa vada daca tii la eathinking si daca nu spuneai acel te iubesc la mistothinking deci vb cu ea!

| SentimentalConsil a răspuns:

Daca fata este cu alt baiat nu ai ce sa faci, respecta-i intimitatea si nu incerca sa o desparti de actualul prieten, daca ai noroc ca ea sa se desparta nu-i spune din prima ce simti pentru ea, las-o sa-i treaca din suparare si incetul cu incetul iti destanui ce ai pe suflet

| TheVirus explică:

Acum nu este cu nimeni, iar acea faza cu "te iubesc" a fost acum mai bine de un an laughing.

| Somebodyღ a răspuns:

Acel "te iubesc" nu cred ca a avut cu adevarat o incarcatura emotionala din parte ei din moment ce a renuntat la tine cu atata usurinta si a ales o alta persoana. Cred ca o pentru o iubire sincera se lupta, se fac sacrificii, se tolereaza reciproc. Din pacate in zilele noastre se sustin foarte multe sentimente care nu reflecta intru totul realitatea, de aceea cred ca este foarte important sa ne dam seama la timp, pana nu e prea tarziu si ramanem cu rani ce cu greu se vor mai vindeca happy