| LittleMinis a întrebat:

Salut,Acum un an am facut sex cu prietena mea, neprotejat iar ea era virgina(sunt constient ca trebuia sa folosesc prezervativ)si de un an incoace inca are dureri. Poate ajuta ceva?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De PRELUDIU ai auzit?
Asta trebuie sa-i faci inainte de sex, un preludiu foarte-foarte bun, ca sa fie excitata si umezita maxim, fiindca in situatia aia vaginul este relaxat si apt sa poti incepe sexul vaginal fara durere, dar cu placere si pentru fata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar ajuta sa mearga prietena la medic, nu sa cautati rezolvarea aiurea pe internet, de la niste straini care habar n-au. Daca iti pasa de ea o convingeai sa mearga la medic.

| Ilovedinero a răspuns:

O vizita la ginecolog caci daca nici nu aveai prezervativ, ea fiind foarte stramta si poate nici destul de lubrefiata se poate face o rana de col, totusi daca nu ati facut-o de multe ori da, poate fi din cauza stresului. Poti sa ii faci un preludiu frumos, ss ii arati ca o iubesti, multe imbratisari, pupici pe frunte, fa-o sa se simta in siguranta si poti sa ii faci degetica inainte de penetrarea cu penisul. Poti sa o lasi pur si simplu sa se obisnuiasca, nu trebuie sa il bagi adanc sau ceva, pur si simplu sa simta ceva. Daca nu o mai faceti nu are cum sa se obisnuiasca, macar o data la o sapt-doua.

| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Sa incerce sa se relaxeze, sa vorbiti despre orice, sa aveti grija la pozitiile pe care le abordati si nu in ultimul rand, preludiu si o sa fie bine

| LittleMinis explică (pentru Anaasstasssssiaa):

Si mai are si niste stari de voma, ba chiar vomita uneori imi spune ea si ii tot zic ca este din cauza gandurilor, stresului etc.

| Anaasstasssssiaa a răspuns (pentru LittleMinis):

Probabil nu se poate relaxa in timpul actului

| LittleMinis explică (pentru Anaasstasssssiaa):

De anul trecut nu am mai incercat, din cauza fricii si pentru ca nu am vrut sa se inrautateasca, este vreo modalitate sa scape de aceste dureri? Va rog!

| Xox0 a răspuns (pentru LittleMinis):

Adica de atunci nu ati mai facut sex?