| Căluț a întrebat:

Acum vreo cateva zile am agatat o fata intr-un parc,si astazi m-am decis sa o sun si sa o intreb daca vrea sa iesim la un suc in seara asta, si ia mi-a raspuns cu da, da faza e..cum sa o cuceresc? Nu sunt fat frumos nici ratiusca cea urata(daca intelegeti unde bat)la aspectul fizic nu sunt woow(sunt plinut)sa revenim la amanunt, cum o cuceresc? Aici as vrea sa aud si parerea fetelor, ce plac ele la un barbat.Multumesc!

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca deja a acceptat invitatia inseamna ca macar intr-o mica masura e atrasa de tine, deci fii natural si relaxat si nu te stradui prea tare ca fix aia e problema, cand se vede ca incerci prea mult.

| RAY a răspuns:

Ma bucur ca ai avut curajul asta, multi nu au, fiecare fata e diferita, indifrent de rezultat e o experienta

| Plato a răspuns:

Nu are nicio legatura aspectul tau fizic cu relatia. Dar, din moment ce ai tinut sa specifici, e clar ce fel de persoana esti, superficialitatea la ea acasa.
Cum sa o cuceresti? Ocupa-i capitala.
Chiar nu consider ca meriti mai mult.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E nu are pe naiba, aspectul fizic inseamna interes, nu stai cu un om doar de a sta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai nu, tocmai. Cand stai pentru aspect, stai doar sa stai. Aspectul e efemer, trece foarte repede.
Stai cu cineva pentru a construi ceva impreuna si a creste copii.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Iar acelasi subiect, omule tu stai cu cineva de ti scarba la fizic?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

La 50 de ani ce faci? Atunci se duce aspectul, cu ce ramai?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ce intrebare prosteasca, tu stii ca apuci 50 de ani in viata sau cu aia? tu nu stii nici ca apuci anul viitor

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Eu nu pot sa gandesc doar pentru prezent. Si chiar si asa, ma bucur mult mai mult de compania unei persoane inteligente decat a uneia frumoase.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Si eu ma bucur,dar asta nu inseamna ca sunt atras sexual de einstein,inseamna ca tu esti atras sexual de einstein, darwin, gelileo, platon, socrate etc

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Poti fii de Hortensia Papadat-Bengescu sau Marie Curie.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ai fantezi cu pers in varsta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

In varsta la minte.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deja ajungem la niste chesti umoristice, filozofice care nu au legatura cu viata de zi de zi

| Felissa13Eden a răspuns:

Umorul ajuta extrem de tare cand incerci sa cuceresti o fata.E importanta sa para ca ai venit la intalnire sa te simti bine, nu neaparat sa o "cuceresti". Intreab-o multe lucruri despre ea, fetelor le place cand vad baieti implicati.
Fii vesel, zambeste, stai degajat si simte-te bine.Nu trebuie sa te prefaci, doar sa fii tu big grin

| Adi88 a răspuns:

Ia un buchet de flori si fi tu insuți, nu te da drept,, altcineva,,. Trebuie sa te cunoasca asa cum esti, gras, slab, talalau sau destept etc, si vedeti daca merge treaba daca va intelegeti, succes!

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Adi88):

Multi zic ca nu este indicat sa duci nimic la prima intalnire.

| AnonimulZeCe a răspuns:

Unde o scoti ba ca e craciunul azi?