| Maria1927 a întrebat:

Salut, Ajutați-mă cu un sfat, sunt căsătorită de puțin timp, avem o fetiță, ne-am luat din dragoste și cam trăim cu de-a silă, ne certăm toată ziua, nu mai am putere să răbd asemenea comportament, la toți așa a fost primul an de căsătorie?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unicul sfat rational de care ar trebui sa tii cont intr-o astfel de situatie ca cea a ta, in care nu mai exista intelegere si armonie in familie chiar din primul an de casnicie, este aceea de a divorta. Si cu cat te vei decide mai rapid, cu atat vor fi mai mici traumele tale psihico-mintale care in caz contrar in mod sigur iti vor distruge intreaga viata. Starea si situatia ta actuala este de compatimit si din acest motiv ar fi cazul sa actionezi cat mai urgent. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Va-ți cam grăbit cu căsătoria.
Dacă va-ți căsătorit din dragoste și după puțin timp nu vă mai suportați e cam grav.
Poate dacă discutați cu calm ve-ți rezolva situația.

| TistarKNL a răspuns (pentru Andreeush):

Te rog, invata sa scrii corect. E pacat sa pui diacritice si sa nu stii cum sa pui cratimele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar la ãia care poarta o masca inainte de casatorie, dupã se vede adevaratul caracter.
Ce comportament are)?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Înțeleg situația.

Cred ca ati format o relație fără să vă cunoașteți.

Să înțeleg că aveti si un copil.

Să înțeleg că ati făcut dragoste ai rămas gravidă și te a luat la el.

Este și normal să se întâmple astea...

Nu înțeleg ce însemna la tine iubirea.

Iubirea nu se construiește într-un an sau doi.

Iubirea se construiește și se dezvoltă pe parcursul relației.

Între voi nu există *Iubire *

Vă tine legati un copil.

Ceea ce trebuie să faci este să divorțati.
Și de data asta numai pune botul din prima.

| catablondu a răspuns:

Bună,
nu, într-o familie normală apar tot felul de situații și discuții, dar când situația capătă o regularitate, lucrurile nu mai sunt banale.
E foarte important de ce vă certați în general și cum se încheie discuțiile.
De asemenea, cine și cum se ocupă de copil? El nu are nici o vină că s-a născut într-o familie în care există neînțelegeri.
Dacă veți decide că e mai prudent să vă despărțiți, încercați să rămâneți:
1. Părinți pentru copilul vostru;
2. Prieteni, dacă nu voi doi, măcar cu el / ea.
O seară frumoasă.