| Mafiotu2002 a întrebat:

Salut, am 11 ani si sunt in clasa a 5-a si in clasa noastra au venit niste copii alaturi de o fata. Ea e de varsta cu mine (logic) si imi place de ea, de multe ori radem impreuna stam de vorba... Am intrebat-o daca a avut sau are prieten, ea a zis ca a avut. M-a intrebat dupa ea pe mine daca am avut prietena, i-am raspuns ca am avut si ea a zambit. Mereu cand trece pe langa mine, zambeste. Si in ore cand nu scrie se uita la mine mereu. Este indragostita de mine? si cum fac sa aflu pentru ca de multe ori am vrut sa o intreb dar imi era frica ca zice nu si dupa spune la toata clasa... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea ta, dar cam devreme te gandesti la iubire.
Si, reactia celorlalti ar fi normala, la 11 ani inca te joci NFS pe calculator...
Daca fata iti zambeste, zambeste-i si tu si spune-i ca e foarte frumoasa.
Daca se inroseste si nu spune la nimeni, inseamna ca-i place de tine!
Si puteti fi cei mai buni prieteni din lume!
Nu grabi lucrurile, ar fi pacat!
happy

| Mafiotu2002 explică (pentru greece12):

A venit la mine prea devreme... happy

| greece12 a răspuns (pentru Mafiotu2002):

Frumos spus.
Daca asa gandesti, gandesti bine, bravo!
happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e indragostita de tine. Daca o placi ar trebui sa ii spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copi, copi, copi lasa-ti iubirea dragi mei kiss fiti cei mai buni prieteni si o sa creasca si o sa fiti si impreuna.

| denyemy a răspuns:

Daca o placi ar trebui sa ii spui. Simplu.

| sweetgirl68 a răspuns:

Stii tu ce-i iubirea? e o joaca pentru voi da nu o mai faceti pe oamenii mari ca intr-o zi o sa va saturati. traiesteti copilaria, fiti prieteni,"iubiti", dar nu faceti o drama din asta comortati-va ca niste copii de 11 ani

| Mafiotu2002 explică (pentru sweetgirl68):

Tu? Stii tu mai bine, ma? fac pariu ca nici 15 ani n-ai... Las-o balta frate, daca mie imi place de ea si eu vreau sa exprim ceea ce simt in public ai tu vreo problema? Fac o drama din tot ce vreau eu, inteles? Copilarie, pot sa am ori ce a-si face, te rog, vreau sa ma port ca un ''om mare ce esti tu '' daca ma sarut acum ce are? te oftici? Stai linistit/a ca daca tu ai mai mult de 15 ani, iti dau un sfat, noi nu mai suntem in vremurile alea antice cand tu aveai o ''copilarie'' la 11 ani, asteas alte vremuri, schimbate! Pa :*