| AlinIonutPavel a întrebat:

Salut..am 12 ani si am o colega care imi place de ea dar ea din pacate nu ma place..si m-am certat cu ea si multe..si de atunci am o durere in inima/suflet incerc sa uit si cand uit inima ma apasa mereu si imi aduc aminte nu o pot uita stiu ca ea nu ma place la psiholog nu vreau sa merg va rog ajutati-ma de 2 ani incerc sa scap.Nu pot uita ma apasa inima ma apasa sufletul si imi aduc aminte de ea nu stiu ce sa fac daca ma puteti ajuta Raman pe veci! Dau funda dau ce vreti numai ajutati-ma va implorr nu mai pot suporta durerea ea nici nu isi da seama cat pot tine la ea!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca atractia sentimentala NU este RECIPROCA, nu este nimic de facut. Fiindca situatia ta reprezinta o cauza pierduta ar trebui sa intelegi si tu ca dragostea cu forta este imposibil de realizat fiindca unul dintre cei 2 va fi mereu cu sufletul ranit sau chiar sfarmat. Incearca-ti norocul in alta parte. Multa sanatate!

| AlinIonutPavel explică (pentru corbulalbrosu):

Dar nu pot tot incerc sa uit si ma apasa ceva pe suflet si nu pot uita mereu imi aduc aminte de ea nu mai suport nu stiu ce sa fac!