| GAMERULPONTON a întrebat:

SALUT,am 13 ani! am câteva întrebări.1:Cati CM trebuie să aibă penisul la această vârstă?
2:Bărbații au perioadă?
3:Cand iese sperma?
4:Cand se rupe acea atta un coleg de la scoala o are ruptă...
VA MULTUMESC SI LUATI-MA IN SERIOS????

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

1. Nu e nevoie sa se rupa ata.

2. Sperma iese prima oara intre 10-16 ani. Daca dupa 16 ani nu iese, ai o problema medicala.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. oricat intre 8 si 12cm
2. Nu
3. Dupa 14-15 ani, cand baiatul intra la pubertate
4. Ata nu se rupe, iar daca s-a intamplat accidnetal atunci este destuld e rau, fiindca penisuld evine foarte sensibil.

| Emilian65 a răspuns:

1. 12-15 cm. 2. Bărbații nu au perioada de ciclu, ca femeile. 3. Spermă apare când organul sexual bărbătesc este complet dezvolta. De obicei după 14-15 ani. 4. De obicei ața de care vorbești, nu se rupe niciodată. Ea poate a rămână intacta toată viata unui om sănătos sexual.

| Madaxo97 a răspuns:

1. Penisul la 13 ani ar putea avea între 10-15 cm în medie
2. Bărbații nu au menstruatie(period)
3. Sperma iese între 10-15 ani prima data
4. Ața poate să se rupă mai devreme sau mai târziu în viață, sau poate să nu se rupă deloc, nu e nimic în neregula dacă nu se rupe

| simplaexsistenta a răspuns:

Buna.
1. In jur de 10-14 cm
2. Daca te referi la menstruație, nu, barbatii nu au
3. Când ajungi la pubertate, la baieti începând cu vârsta de 13 ani in sus, pana pe la 16 ani
4. Teoretic nu se rupe, desi exista si posibilitatea sa se rupa la un moment dat

| recedan a răspuns:

Da normal acel penis