| balls a întrebat:

Salut am 14 ani si de ceva vreme imi place de o fata cu o clasa mai mica de la scoala...si vreau sa stiu daca ma place sau nu nu am foarte multa experienta de acea am nevoie de un ajutor.Deci, ne cunostem de mici dar n-am tinut legatura...am auzit zvonuri cum ca i-ar placea de mine ...nu stiu ce sa cred la scoala cand trec pe langa ea se intoarce repede parca speriata...se baga cu capu in dulap, o ea pe o colega o trage dupa un colt parca se ascunde.Astept raspuns multumesc mult!

6 răspunsuri:
| tukhey23 a răspuns:

Amice, nu stiu ce sa zic... mai asteapta un an, la liceu apar:bunaciunile happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate este timidă.
Uite, te duci pur și simplu la ea cu o floare și o întrebi dacă iese cu tine la un suc.
Fără atac nu cunoști rezultatul!
Atunci vezi ce și cum.
Mult noroc.
Pa, pa.

mlm
| mlm a răspuns:

Probabil si ea simte acelasi lucru pentru tine si ai este pur si simplu rusine sa vada cum te uiti dupa ea, cel mai bine ar fi sa o contactezi tu personal si sa ai spui ceea ce simti pentru ea.Bafta si nu ezita, nu iti fie rusine cu rusinea in ziua de azi mori de foame. Oricum eu va recomand deocamdata sa aveti o relatie bazata numai pe prietenie, nimic mai mult, deocamdata sinteti prea mici pentru astfel de relatii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Problema e ca sunteti timizi amandoi si nici unul nu are curajul sa faca primul pas.Asteapta intr-o zi de termine orele, o conduci acasa, incepi o discutie despre scoala, despre profesori si astfel incercati sa va cunoasteti mai bine, pe urma o sa gasiti subiecte comune...

| aditza a răspuns:

Pai trebuie sa ii trimiti un mesaj sau s-ai spui la ureche dar sa nu aude nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ea intr-o zi cand este singura si ii spui in fata vrei sa fi cu mine bafta