| Georgios_Daniel_1987 a întrebat:

Salut,am 14 ani si nu m-am facut niciodată cu lama si nu as vrea sa ma tai din greșeala, voiam sa va întreb Cu ce as putea sa ma fac, deja devine enervant parul...

7 răspunsuri:
| Marianaaa69 a răspuns:

Taie ce e mare cu ceva și după dai cu crema depilatoare

| thedistroyer a răspuns:

Dacă îți iei o lama bună sunt șanse destul de mici sa te tai dacă nu te grăbești. Poți folosi totuși o mașină de tuns/ras/benzi cu ceara.

| AFR81 a răspuns:

Cu lama e foarte neplacut. Cu siguranta te vei irita, iar saptamanile urmatoare te vei simti foarte incomod. Ia-te mai bine cu foarfeca, scurteaza-l cat de mult poti sau cu masina de tuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu crema epilatoare, sau ceara epilatoare.

| DaDuSH a răspuns:

Poti sa-ti faci trim cu masina de ras sau cu crema depilatoare daca vrei sa fie foarte fin dupa si nu aspru iar daca te faci cu lama, nu te ingrijora ca nu te poti taia decat daca te duci cu lama intr-o parte daca mergi doar in fata si DE SUS IN JOS nu te prea iriti

| незнакомкa123 a răspuns:

Foloseste crema epilatoare, sau ceara

| Kira5854 a răspuns:

Daca e destul de mare incearac o crema de epilat
(recomand vit). Daca vrei neaparat sa razi, folosetse un aparat de ras de la gilette din acela cu 3 lame si aloe, flexibil(alea cu capat de schimb) https://www.google.ro/......ps?/search
sunt simplu de folosit si sansele sa te tai sunt minime.