| sentai a întrebat:

Salut,am 15 ani si de curand simt o anumita simpatie pentru o fosta colega, ne cunoastem dar mi-e rusine sa ii spun ce simt pentru ea...ma tem de esec intr-un fel(adica sa fiu refuzat).Am inceput acum vreo 3-4 zile o conversatie pe facebook si a decurs destul de bine dar nu am idei despre ce subiecte sa abordez si nu vreau sa par nici disperat
Niste sugestii la baiatu'?

5 răspunsuri:
| byianka a răspuns:

Vorbeste despre ea, afla-i interesele si placerile iar in final pune in practica ce afli, poate o surpriza sau chiar mai mult, spune-i ce simti.

| BLeur a răspuns:

Salut.

Ţie teamă de un refuz? Eu zic să îi spui tot ceea ce simţi faţă în faţă..nu ai de ce să-ţi fie frică, dacă te refuză..asta este.dar gândeşte-te dacă nu te refuză smug ar putea fi ceva frumos între voi 2.

| izuca333 a răspuns:

De curand, un baiat de varsta mea din clasa m-a invitat sa mergem impreuna sa bem un suc.Eu nu il prea plac si l-am refuzat. Dupa asta m-am simtit vinovata ca l-am refuzat, dar totodata m-am simtit si bine ca ma place un baiat...iar el cred ca s-a simtit usurat ca a avut curajul sa o faca.Asa ca init-o la un suc,un film sau iesi undeva cu ea... daca nu accepta, mai insista totusi dar fara sa pari insistent si fara sa o sufoci. Daca accepta, in timpul iesirii, spune-i ca o placi, chiar daca ea probabil si-a dat seama de cand ai invitat-o si afla daca si ea te place cu adevarat! Sper ca te-am ajutat.big grin

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o inviti in oras, acolo poti vorbi cu ea.
Vezi si tu ce ii place (muzica, filme etc.), asa vei sti despre ce sa vorbesti cu ea; gaseste subiecte interesante.
Trebuie sa o faci sa rada, sa se simta bine si ii poti spune ca simti ceva pentru ea. Poate si ea te place.
Nu trebuie sa-ti fie frica de un refuz, daca nu incerci nu vei sti niciodata ce e in mintea ei.
Bafta!

| Albãstriţaxx a răspuns:

Bwaiii...fi barbat si spune-eu in fata...,, Imi cam placi''.Si gata, daca tot stai asa o vei pierde-o.O v-a intreba altul in fata ta.winking