| vlad1torex a întrebat:

Am 15 ani si in ultima saptamana am observat ca m-am indragostit de o fata! Stiu ca ei momentan nu ii place de mine! Dar am o intrebare. Cum o pot seduce? De exemplu, daca o petrec pana acasa dupa scoala, ii cumpar inghetata etc. Am ocazia sa o seduc? Sincer, mi s-au aprins calcaiele dupa ea! Pur si simplu o ador!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, fetele nu sunt papusi si nici nu pot fii manipulate.
Daca nu te place, nu este temporar, este decisiv.
Trebuie sa inveti sa respecti parerile si opiniiile altora fara sa insisti.
Din pacate pentru tine, daca nu te place, nu ai nici o sansa sa o seduci sau convingi sa te placa.
Ma indoiesc ca va accepta sa o conduci acasa, odata ce nu te place si ti-a spus asta.
Vezi sa nu ai probleme cu Politia, daca esti incapabils a intelegi ca nu ai voie sa fortezi pe nimenis a faca ce vrei tu, sa sa mearga unde vrei tu.

| Plato a răspuns:

Ce "adori" la ea, daca nu sunt prea indiscret?

| OrdanKarris a răspuns:

Ti s-au aprins calcaiele dupa ea pentru ca nu ai pe altele. Ia cauta altele sa vezi ce repede iti trece infatuarea cu asta. Nu poti forta o persoana sa te placa. Daca nu exista chimie in ambele sensuri, cu cat ai sa incerci mai mult cu atat o vei indeparta mai tare. Te va folosi pe post de sclav, sub eticheta prieten sa-ti piarda timpul, sa-ti povesteasca cu cati a fost ea si cu ca-ti va mai fi si cum tu NU vei fi unul din aia. Iar asta pentru ca depinzi de afectiunea ei. Cu cat depinzi de afectiunea unei femei mai tare, cu atat mai putin vei avea parte de ea, sau nu vei avea parte de ce are ea mai bun de oferit, sau nu vei avea parte de TOT ce are ea de oferit, depinde de context.

Ce trebuie tu sa faci: simplu. Vorbeste cat mai mult cu ea, vezi exact cam cata chimie are ea pentru tine. Daca nu are, misca la alta. Cand o muiere nu are chimie pentru tine, iti faci singur rau incercand in continuare. Si invers la fel, cand o muiere este topita dupa tine, EA va face toate eforturile sa fi cu ea cat mai repede, sau inauntrul ei cat mai repede, daca ma intelegi. Cand o muiere este topita si orbita dupa tine, va trece si prin sarma ghimpata pentru tine. Nici o muiere nu-ti va oferi tie afectiune din mila. Daca crezi asta, te anunt ca nu se va intampla. Casca ochii, ciuleste urechile, vezi cam cum te incadrezi in sfera ei. Daca nu exista loc de tine acolo, pleaca, fa-te disparut, treci la alta. Nu proiecta dragostea ta asupra ei sperand ca va redirectiona dragostea care o vrei tu de la ea. Nu se va intampla. Barbatii iubesc idealistic, femeile iubesc oportunistic. Baga la cap inainte sa te arunci orbit inainte.