| pogacel a întrebat:

Salut… am 16 ani si capul penisului meu este sensibil la atingere… problema asta va disparea in timp sau dupa ce imi incep viata sexuala

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sensibilitatea si iritabilitatea capului la penis se datoreaza ingienei sau a masturbarii excesive.

Spalarea trebuie sa fie facuta dimineata si seara, cu apa calda si sapun, pe toata lungimea penisului, inclusiv prin faldurile lui.

Masturbarea normala si sanataosa se face odata la 2-3 zile.
Daca este mai des facuta, atunci penisul este ranit si pielea devine sensibila si iritata.

Este extrem de important ca INTOTDEAUNA dupa masturbare sa urinezi ca sa elimini resturile de sperma de pe teava si sa-l SPELI cu apa calda si sapun, in felul asta nu se mai usuca spera pe penis si nu se mai formeaza smegma (crusta uscata de sperma) ca atare nu se mai irita si inroseste penisul.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Presupunand ca respecti igiena stricta a zonei,ar trebui sa te gandesti ca frecarea de materialul textil la care e supus,il sensibilizeaza,nu e obisnuit, aspect care va trece in timp.
E ca o zgarietura, daca vrei, care doare la inceput si apoi, trece.
happy

| blackann a răspuns:

Violetta... rolling on the floor lasa-ne, frate!
"Masturbarea normala si sanataosa se face odata la 2-3 zile."

Cum decizi tu mizeriile pe care ii sfatuiesti pe oameni...