| cosminache a întrebat:

Am 16 ani si pana acum nu mi-a placut de vreo fata foarte mult. Din pacate la mine in oras majoritatea sunt proaste sau curve... Si acum am intalnit o fata, ne stim din priviri, eu cant la chitara, ei ii place rockul, si sunt timid. Problema e nu ca sunt un prost sau ceva, dar chiar nu vreau sa o dau in bara. Ma gandesc numai la ea in fiecare seara. Ma puteti ajuta cu un sfat?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu ai curaj sa o inviti la un suc, atunci poate ii compui o melodie si o inviti sa o asculte.

| kar1GaNNN a răspuns:

Poate ea asteapta sa faci tu primul pas, sa te duci la ea si sa vorbesti cu ea.

| andreimastermind a răspuns:

Asa am facut si eu frate... am fost in aceeasi situatie (bun eu nu cant. dar is foarte glumet ) si pentru ca sunt si eu timid nu imi prea gaseam cuvintele
si atunci faceam glume proaste..si ca sa n-o mai largim zice ca "nu stiu sa ma comport cu fetele" deci parerea mea e sa nu te ia valul sa incepi sa povestesti ca ai fost la bunica si ***... sa fii calm si relaxat
bafta happy

| ingerultau01 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci cumva, sa vorbesti cu ea daca te gandesti la ea in fiecare seara.S-ar putea cand te hotarasti sa vorbesti cu ea, sa fie prea tarziu.Cred ca si ei ii place de tine si poate se asteapta sa faci tu primul pas. Bafta!