| Marius680 a întrebat:

Salut, am 17 ani si imi place de o fata de 15 ani. Insa ea este foarte greu de inteles, vorbesc cu ea de aproximativ o luna, am intrebat-o o data daca vrea sa iesim in oras si m-a refuzat, am mai intrebat-o o data si a acceptat, chiar ea a inceput conversatia dupa ce am invitato- si mi-a spus in ce zi din saptamana este libera. Pana la urma ne-am intalnit, am observat si faptul ca ea se juca cu o suvita de par in timp ce vorbeam cu ea si zambea tot timpul. Ieri am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea si m-a refuzat, a zis ca nu vrea relatii, ca a avut o experienta urata cu baiat. Eu cum ar trebui sa ma comport acum? Imi place mult de ea si chiar nu pot sa o uit.

Răspuns Câştigător
| pufipo a răspuns:

Tu ar trebui să îţi vezi de drumul tău şi să o mai laşi să crească sau să îi laşi timpul necesar să-şi revină.
Dacă o sâcâi nu vei ajunge nicăieri şi o vei determina să nu mai vorbească deloc cu tine, să te ignore.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu o mai intreba asa ceva si continua sa iesi cu ea cat mai mult.
"Prietenia" nu se tocmeste ca la piata, ea se castiga in timp: important este ca si ea te place, altfel nu accepta sa iasa cu tine.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca te refuza, insemna ca nu vrea o relatie cu tine. In acesta situatie renunta la ea si gaseste o fata care vrea o relatie adevarata.

| PersonajFictiv a răspuns:

De unde a aparut prostia asta cu " Vrei sa fii prietena mea? ", nu trebuie sa vrea, trebuie sa simta ea asta.
Trebuie sa iti dai seama cand simtea ea asta, sa-i arati si tu la randul tau ce inseamna pentru tine, apoi o sa te saruti si o sa te comporti ca intr-o relatie vara sa-i fi pus intreabarea " Vrei sa fii prietena mea? ".

| Zabbyel a răspuns:

laughing la 15 anisori nu-mi pot imagina! doamneeeeee! ce experienta a putut avea(nevasta)
baietasule nu face din ea 1hobby(cum ca n-o poti uita), ti-a ranit orgoliul si acum vrei neaparat s-o ai! e hobby, nu placere happy
&
nu este grea de inteles, e doar micutahappy
ps: mergi si joaca fotbal cu baieti, si dai pace feteiwinking

| Betty12345678 a răspuns:

Inca se mai gandeste la fostul de asta se comporta asa, fetelor le place atentia dar e bine ca macar ti-a zis ca nu vrea relatie.