| RazvanRomeoCR7 a întrebat:

Salut am 17 ani si imi place de o fata de cateva ori am surpins-o ca se uita la mine sau cel putin asa cred eu si eu ma uitam la ea evident credeti ca i-ar fi la fel de rusine ca mine sa vorbeasca? adica credeti ca ar trebui sa o faca sau asteapta ceva? nici nu prea stiu ce sa fac ma gandeam sa ii dau un add pe Facebook sau ceva ( si suntem in acelasi liceu si asa dar deocamdata sunt mult prea rusinos )

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai acum tu ce zici? E datoria ei sa faca primul pas?
Nu te gandi la rusine si la orgolilul ei.
Vrei sa ai de aface cu ea? Actioneaza.
Si da, poti sa incerci si pe facebuck.
Dar ce faci cand te vezi cu ea?
Mai bine face to face, find la acelasi liceu, oportunitati sunt!

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-i vorbesti?
Asta asteapta fata, sa i te adresezi, ca sa se convinga ca si tu o placi!

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Violleta2022):

Si dupa ce incep sa vorbesc cu ea, sa o invit la o cafea sau ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| No8odyN00ne a răspuns:

Salut! Frate ar trebui sa faci primul pas eu asa am facut si a mers daca nu va merge nu este nimic dar incearca sa nu fi prea insistent.Deci dai add pe Facebook si incepe sa vorbesti cu ea. Multa bafta!

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru No8odyN00ne):

Mersi frate happy cred ca asta o sa fac, dar nu stiu de ce am atatea emotii sa ii dau un amarat de add pe Facebook, habar n-am

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru No8odyN00ne):

Si sa o invit si la o cafea dupa ce vorbim putin? sau cum sa procedez