| recedanila a întrebat:

Salut! Am 20 de ani,n-am avut prietena pana acum, nici primul sarut etc! Mai are rost sa-mi fac prietena daca n-am masina si nici casa? Mentionez ca masina nu o sa-mi iau niciodata pentru ca permisul de conducere contine un microcip, fiind o persoana mai religioasa, nu pot sa il accept! Se poate sa-mi fac prietena asa cum sunt? Sau sa raman boschetar singur? Ce credeti?

5 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

La 20 de ani nu prea sunt proprietari de casa si masina. Doar copiii de bani gata au si una si alta, ca le-a cumparat taticul.
Asa ca stai linistit, esti cat se poate de normal fara casa si masina.
Dar telefon mobil ai? Stii ce e o cartela SIM?
Tu poti sa-ti cumperi masina, nu e obligatoriu sa o conduci tu. Poti avea sofer, daca iti permiti sa platesti unul.

| somedayinoctober a răspuns:

Nu e nici un microcip, de aia nu ai iubita. Nu intereseaza pe nici o femeie de casa sau de masina pentru ca nu pentru asta stam. Femei, nu fete.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Esti foarte tanar si ai timp pentru a gasi o partenera.
Restul se fac impreuna toate, intelegere sa fie.
Toate cele bune in viata iti doresc si o fata sa te iubească.

| recedanila explică (pentru ioana748):

Te rog Dami si mie o prietena de a ta

| Cinic a răspuns:

1 investește cât mai mult in aspectul tau fizic.
2 bagă-te in seamă cu cât mai multe fete. Fii direct și politicos.
3 fii pregatit pentru refuzuri si nu lua refuzurile ca pe o jignire. Nu a mers cu una, next.
4 permisul. Nu ai de ce sa îti faci griji cu faptul ca nu ai permis, nu in legatura cu fetele. Acum observ ca mai multe fete dau de permis si au masini decat baietii, asa ca daca o fata te va placea, te va plimba ea cu masina. Eu nu am permis si am avut ceva iubite la viata mea.
5 baga-te in cat mai multe activitati si stai departe de dating apps. Dansuri, ciclism, voluntariat, cafenele si biblioteci si chiar biserici. Astfel vei avea cat mai multe sanse sa cunosti fete.