| Banari_Caterina_1992 a întrebat:

Salut.Am 21 de ani.Am conceput un copil pe 27 noiembrie, nu am greturi deloc, testul e pozitiv, urina e galbena limped-stralucitoare, sinii putin sau marit. Oare ce voi avea fetita ori baiat? dupa calendarul chinezesc fetita imi iese.Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa afli dupa ce vei efectua o ecografie, dupa cele descrise de tine nu se poate afla daca este fetita ori baietel, important este sa fie sanatos.
Sarcina usoara sa aihappy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la medicul ginecolog, fa ti ecografii si toate analizele si ai sa afli cand e timpul, pana atunci de unde vrei sa iti spunem noi?

| Emilian65 a răspuns:

Este cam repede sa-ti pui problema asupra sexului copilului conceput in 27 noiembrie.

| Fatamuntilor a răspuns:

E cazul sa mergi la ginecolog pentru a fi luata in evidenta.
Doar el este in masura sa te informeze asupra sexului copilului si asta in urma unui examen ecograf.

| grab a răspuns:

Chinezii cu calendarul lor poate te vor ajuta. altfel, mai asteapta cateva saptamani si mergeti la un eco.

| Mirunikuuu a răspuns:

Pai... Se poate intr-un fel, daca nu vrei sa mergi la medicul ginecolog.
Pune pe cineva sa-ti dea cu sare (tu stai cu spatele la ea ) undeva, atata timp cat tu nu vei simti. Incearca prima data asta, apoi spune-mi unde ai pus mana. Daca ai pus mana la gura, inseamna ca e..., iar daca ai dus-o la cap inseamna ca va fi... (incearc-o apoi iti spun. Cand ai facut asta, sa-mi spui ca sa-ti pot spune daca vei avea fetita sau baietel. )