| Danamariana a întrebat:

Salut.
Am avut contact neprotejat dupa calculele mele in perioada infertila.a lasat in mine...ciclul mi-a intarziat 3 zile cand a venit a tinut 2 zile apoi a 3-a zi pete de sange cam atat iar a 4-a zi treptat au devenit tot mai maro..graviduta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a exista o sarcina instalata in uterul tau si respectiva menstruatie sa nu fi fost una valabila/veritabila, este extrem de mica sau altfel spus este practic 0 (zero). Chiar daca menstruatia uneori porneste cu o anumita intarziere, procesul menstrual prin insasi esenta ei, in 99, 99% din cazuri reprezinta inceperea unui ciclu menstrual NOU si reluarea intregului proces prin care organismul femeii va pregati o noua reprogramarea a unei posibile si probabile reproduceri. Probabilitatea de a exista o sarcina chiar si ipotetica in cazul tau... tinde spre 0 (zero). Multa sanatate!

| Danamariana explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca sa zicem ca am gresit calculul si am fost in perioada fertila

1 răspuns: