| Andreeaioana20 a întrebat:

Salut!
Am avut menstruatii in 10 aprilie, 28 aprilie, 2 iunie, 6 iulie si 3 august, toate de cate 4-5 zile aproximativ, de un flux normal.

Totus, de o luna de zile imi simt burta mai mare si parca simt si niste miscari in interior destul de frecvente.
Nu a existat un contact sexual propriu zis, insa ma ingrijorez in legatura cu o posibila situatie in luna aprilie, cand ar lichidul preejaculator ar fi fost pe degetele care au fost bagate ulterior in vagin.

Exista risc de sarcina in acest sens daca au venit menstruatiile sau e ciclu peste sarcina?

In 16 iul am facut un test negativ seara tarziu, care a iesit negativ, insa ma ingrijoreaza ca nu cumva sa fi fost un rezultat fals, avand in vedere ca a fost facut seara si dintr o urina care a fost diluata.

Mentionez ca in ultima luna am si niste spasme musculare la maini si ochi. Ar putea fi aceste miscari de la burta niste spasme?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai vrea sa ai prima conceptie imaculata?

| Violleta2022 a răspuns:

Miscariele din burta sunt produse de gaze (basinici) neeliminate.
Fii mai atenta ce mananci si bei ca sa nu mai faci gaze, ori ia un probiotic sa-ti normalizezi tractul intestinal.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă de la ai avut atâtea menstruații regulate, de ce îți faci probleme de sarcina?

| Madaxo97 a răspuns:

Dupa atâtea menstruatii e complet absurd să te gândești măcar o secunda la sarcină, e aberant, nu mai fi paranoică. În burtă cel mai probabil sunt spasme produse de stomac, de digestie, gaze, dacă era să fi gravidă ai fi avut ditamai burta până acum, din Aprilie până acum fiind 5 luni aproape, nici măcar nu ai avut contact sexual, nu se rămâne gravidă chiar așa ușor, calmează-te. Pentru a rămâne gravidă trebuie ejaculare în interiorul vaginului, și femeia să fie în perioada fertilă, altfel nu se prinde o sarcină.