| anonim_4396 a întrebat:

am avut o relatie de jumatate de an, am facut sex cu el dupa o luna si jumate de cind am inceput sa ne intalnim (apropo eram virgina)era acel unicu.il iubeam nespus de mult.ma alinta in toate modurile care doream.numi refuza nimic eram o perece perfecta.
Dar la jumatate de an au aflat parintii ca intretineam relatii sexuale cu el (era cu doi ani mai mare)parintii mei nu am fost de acord sa ma intilnesc cu el mai departe.ea spus ca sa ne logodim...el s-a speriat si ne-am despartit.El a spus ca nu-i place modul in care lau tratat.ce pare aveti, m-a iubit sau doar o fost o aventura pentru el?

Răspuns Câştigător
| Ciprian007 a răspuns:

Salut!
Eu sunt de parere ca el te-a iubit la fel de mult ca tine, dar poate insa nu era pregatit de logodire si apoi casatorie. Se pare ca el vroia sa mai astepte pana era pregatit sau cine stie, nu i-a picat bine cand a vazut ca parinti tai nu il agreaza prea mult si s-a descurajat si te-a lasat balta.
Sper ca te-am ajutat!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ciprian007):

Nu de logodire prietene, ci de logodnă, scoate gramatica de sub pat.

| Ciprian007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cu ce am gresit asa tare?straight face e tot una

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ciprian007):

Ok, cu nimic, scuze am glumit eu.

| Ciprian007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu spun ca ai gresit si recunosc ca am gresit eu, nu eram atent cand scriam! mersi de corectarebig grin

| Gαηαmα a răspuns (pentru Ciprian007):

Nu zau? Sa fim seriosi... daca o iubea putea macar sa nu se desoartaoh go on

| Gαηαmα a răspuns (pentru Gαηαmα):

Desparta*

| Gαηαmα a răspuns (pentru Gαηαmα):

Este normal ca s-a intamplat asta daca dupa o luna jumatate ati intretinut relatii sexuale, parerea mea happy

| Ciprian007 a răspuns (pentru Gαηαmα):

Fiecare are cu totul si cu totul alte pareri! Dar e plauzibila si varianta ta!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti iubi pe cineva care se culca cu tine dupa o luna jumatate. Este evident ca este doar o aventura si ca in nici un caz nu ai ganduri serioase. Nu inteleg cum te-ai gandit tu ca ar fi unicul daca ai ajuns cu el in pat cat ai bate din palme, fara macar sa-l cunosti. Era evident de la inceput ca nu exista nimic serios care sa duca la logodna si alte chestii intre voi, fiindca nu ati asteptat sentimentele sau macar un strop de intimitate, ati facut sex sportiv, ac doi necunoscuti. Probabil s-a gandit ca te-ai saturat de virginitate si te-ai hotarat sa o faci cu primul venit. Asta probabil l-a magulit cateva saptamani, dar nu te logodesti in conditiile astea. femeia pe care ti-o doresti alaturi toata viata asteapta intai sa va cunoasteti, sa construiti o relatie, sentimente si abia apoi sare in pat. barbatul langa care ai vrea sa-ti petreci viata nu se atinge de tine in primele 6-8 l; uni de relatie, te respecta, asteapta sa va cunoasteti, sa construiti impreuna intimitate, incredere, etc. Evident ac in momentul in care ai incercat sa schimbi regulile clare si sa transformi o aventura bazata pe sex intr-o logodna, omul a plecat. Erati o pereche perfecta ca aventura, erati doi straini acre nu cereati nimic serios de la relatie, doar alintare, placere sexuala si cam atat. Tu te-ai razgandit si el nu a acceptat noile conditii (ceea ce mi se pare logic, fiindca nu-ti transformi amanta ocazionala in logodnica si apoi sotie).

| grab a răspuns (pentru Brigaela):

"Nu poti iubi pe cineva care se culca cu tine dupa o luna jumatate"
+
"barbatul langa care ai vrea sa-ti petreci viata nu se atinge de tine in primele 6-8 luni de relatie"

Te rugam frumos sa iti reglezi ceasul.

Nu mai suntem in 1976 toamna sau cand ti-ai smotocit tu veverita paroasa in premiera. E 2013, lumea e mult mai deschisa si fiecare e liber sa iubeasca in felul lui.

Ce au patit baietii astia au fost ca au bagat parintii in seama prea serios. Logodna nu o decid parintii ei, ci doar inima baiatului!
Succes dragilor, impacati-va si traiti-va povestea in continuare. Parintii sa se logodeasca intre ei daca vor neaparat un bairam cu aceasta tema!

| Brigaela a răspuns (pentru grab):

Si totusi de ce am dreptate? De ce baiatul n-a vrut sa se logodeasca cu ea?
Ca sa nu mai zic ca m-am nascut mult dupa 1976, ca lucrurile nu s-au schimbat asa de mult cum ai tu impresia si ca ar trebui sa-ti fie rusine pentru limbajul suburban.

| grab a răspuns (pentru Brigaela):

Baiatul nu a vrut sa se logodeasca cu ea pentru ca s-a comportat copilareste ducandu-se la el cu jalba-n protap: "a zis mama sa ma iei de nevasta!" Nu se face asa ceva.

S-au schimbat enorm, crede-ma! Adolescentii din ziua de azi au accelerat dramatic lucrurile in ce priveste viata afectiva/sexuala.

Uneori da, se intampla sa imi mai fie rusine cu limbajul meu dar cine stie sa extraga mesajul o face si asa, chiar mai relaxam un pic fruntile incruntate happy

Bafta!

| Ea12345 a răspuns:

El te-a iubit, dar astepta sa aveti o relatie frumoasa si sa decideti amandoi o eventuala nunta. Asta l-a deranjat.

| Cristiann25 a răspuns:

Are dreptate Ciprian! Nu suport genul asta de parintii. Daca fata lor are un iubit trebuie sa-l respecte nu sa-l trateze intr-un asemenea fel.

| justsummer a răspuns:

Probabil s-a speriat de faptul ca-si pierdea libertatea si nu era inca pregatit sa-si asume responsabilitatea fata de parintii tai care apropo au fost exagerati. Poate ar trebui sa discuti cu ai tai si sa le explici situatia: o relatie trebuie lasata sa evolueze nu sa fie impinsa intr-o anumita directie. Virgina nu vei mai fi, dar cu inima ranita o sa ramai si nu cred ca ai fost o aventura ci doar parintii tai un hop prea in relatia voastra.

| elComandantee a răspuns:

A fost o aventură şi ar trebui să accepţi asta.
Ai fost naivă că după o lună jumate i-ai oferit păsă, tu vrând o relaţie serioasă.

| UngUrU777 a răspuns:

Te-a iubiiit! Si te iubeste! Cum dreak sa stai 6 luni cu cineva doar ca sa niho niho!

| Alecsuuu a răspuns:

Cam ciudat.o aventura!