| Mihaiyuuyuwu a întrebat:

Salut, am avut un contact sexual cu iubita mea, a fost unul mai violent însă nu exagerat, după o zis a trimis-o mai des la baie și erau si niște picuri de sânge, iar acum a dispărut sângele dar o doare foarte foarte rau in unele momente burta, partea din spate a bazinului si si pe laterale, si nu știm de ce sa fie chiar asa, menstruația urmează sa vina in câteva zile, ce părere aveți sau ce puteți sa-mi spuneti ca nu știm de ce are asemenea dureri, după contact am stat amandoi afara pe o pătura ca eram încălziți dar nu cred ca ar fi putut-o afecta asa de mult, aștept păreri ( durerile sunte de o săptămâna aproape, însă acum au început sa fie mai mari)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai sunt dureri pre-menstruale, atata vreme cat o doare burta si pelvisul.

| Emilian65 a răspuns:

Durerile pe care le are sunt de la actul violent pe care l-a avut cu tine.

| mirela4436 a răspuns:

Bună, actul sexual înainte de menstruatia poate grăbi menstruatia aceasta apărând mai devreme ceea ce explică durerile abdominale, dacă menstruatia nu i-a venit încă iar ea încă are dureri ar fi indicat să viziteze un ginecolog, dacă are 16 ani sau mai mult se poate duce fara acordul părinților pentru un control

| xjustfeelingsx a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa va ingrijorati… este posibil ca sangele si durerea sa fie provocate de menstruatia ce urmează sa vina…
Eu zic ca e ok sa astepte pana ii trece menstruatia si daca persista durerea si sangerarea este bine sa consulte un doctor ginecolog pentru o ecografie transvaginala.