| XNX21 a întrebat:

Salut.
Am avut un contact sexual cu prietena mea înainte cu câteva zile de ciclu.
Dacă nu ai vine ciclul înseamnă că e însărcinată?

8 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Se scrie,, îi" nu,, ai". Doamne Dumnezeule, unde ai învățat să scrii?

| Violleta2022 a răspuns:

Cu cateva zile inainte de ciclu, fata nu este in perioada fertila si nu poate ramane insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual a fost intretinut in intervalul ultimelor 9-10 zile din ciclul menstrual actual, in acel caz este imposibil sa se poata forma sarcina si sangerarea menstruala va porni in preajma zilei calculate. Daca nu porneste sangerarea menstruala este posibil sa fie instalata o sarcina, insa care s-a format in urma unui act sexual intretinut in timpul celor 5-6 zile care apartin perioadei fertile. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate sa ramana gravida.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca a fost cu mai putin de 12 zile - hai sa zicem 10 - a fost in perioada nefertila si nu poate ramane gravida.

| XNX21 explică (pentru CodrutElian1990):

Noi am făcut o duminică, ciclul nu ar trebui sa-i vina astăzi, dar nu ai vine regulat, si ai vine prin 21 ca si lunile trecute.
Am făcut cu 5-6 zile daca ai vine in 21 și daca ai vine azi am facut-o cu 2 zile inainte. Poate sa rămână însărcinată?

| Ibrahimovic a răspuns:

Analfabeților, învățați a scrie mai întâi, apoi stați călare unul pe celălalt.

| Tranconoid a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata