| JustRoby a întrebat:

Salut, am decis sa intreb comunitatea despre cateva nelamuriri de ale mele...
Am o teama interna ca daca as incerca sa intru intr-o conversatie pe Instagram cu o fata din oras cu mine, sa nu fiu sub standardele fetei, sa nu fiu destul de bun pentru ea... Nu imi e frica de refuz cat imi este frica de a afla de la altcineva ca ea m-a refuzat. Nu stiu ce sa fac, am pierdut odata sansele pentru ca am asteptat prea mult, nu vreau sa se repete.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Tie iti pasa mai mult de ce zice lumea? Scapa de aceasta teama si fii mai direct cu acea fata, nu te mai gandi la refuz ca pierzi din start.

| Emma30555 a răspuns:

Iti asumi orice risc, fara teama, dar care e teama? Sa afli de la altcineva ca nu te place? E mai mult orgoliu? Nu prea inteleg. Parerea mea este ca in viata asta ne asumam si riscuri, si mai bine sa ne para rau de ceea ce am facut decat de ceea ce nu am facut. Intelegi?

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard196 a răspuns:

Daca nu vrei sa se repete atunci ataca