| somebody_6479 a întrebat:

Salut
Am descoperit recent acest site si pot spune ca mi se pare destul de ok.
Motivul pentru care va scriu acum este faptul ca ma aflu intr-o oarecare dilema si as cam avea nevoie de ajutor.
Sunt foarte indragostit de prietena mea cea mai buna, care a fost o data prietena mea in urma cu cativa ani timp de 4 luni, iar partea proasta a lucrurilor e ca nu stiu ce anume sa fac.Ma gandeam sa ii zic ceea ce simt cu adevarat pentru ea, dar mi-e frica ca raspunsul va fi un NU iar relatia noastra de prietenie nu va mai fi la fel, nu va mai asculta de sfaturile mele, de care ar trebui datorita faptului ca nu demult s-a despartit de prietenul ei pe care il iubea foarte mult si inca mai tine mult la el chiar daca nu merita dupa tot ce i-a facut ei.
Mi-ar prinde bine niste sfaturi, eu nu mai stiu ce sa fac.
Va multumesc!

6 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Oarcare ar fi raspunsul incercarea moarte nu are incearca sa vb cu ea sincer si poate ea iti va mai da o sansa poate simte si ea acelasi lucru dar te lasa pe tine sa faci primul pas.Bafta

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Poate ca daca ii spui ceea ce simti pentru ea iti va mai da o sansa si mie sincer nu mi se pare totul o coincidenta, cred ca e dat de sus. daca spui ca ati mai fost impreuna poate ca acum trebuie sa va duceti la bun sfarsit actul acesta!
Vorbeste cu ea sincer si vei vedea ca totul va fi bine!

| Silviu591 a răspuns:

Mai asteapta.sa`si revina. dupa o relatie iti trebuie putin timp singur/a (mai ales daca iti iubeai partenerul/a) nu?

incearca mai tarziu.bafta

| bibishor a răspuns:

Aici e o problema cu doua taisuri, daca ii spui si ea te refuza e posibil ca aceasta prietenie sa nu mai fie cum era, iar daca nu ii spui ai sa regreti deoarece iti va ramane ca o pata pe suflet...parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ce simti, dar mai intai bate niste apropouri, pentru ca ea sa nu fie luata foarte tare prin surprindere

| steff_5116 a răspuns:

Daca ii spui si ea te refuza cu siguranta nu o sa mai fiti asa de buni prieteni.mai asteapta si tu putin sa uite de fostul ei prieten. spune`i ca te`ai atasat de ea.si ca ti-ar place sa ai o relatie cu ea. [ din propria mea experienta, am fost cu cel mai bun prieten al meu. iar dupa ce ne-am desp nu am mai vb deloc. ]

| somebody_6479 explică:

Da asa e silviu.
Bibishor si eu ma gandeam exact la acelasi lucru, tocmai de aceea mi-e si frica sa indraznesc sa ii spun ceva.In legatura cu apropourile, am intrebat-o o data care ar fi baiatul ideal la care viseaza si raspunsul ei a sunat ceva de genul:"sa ma iubeasca, sa nu ma minta si sa nu ma insele", iar eu am batut un apropo oarecum, dar daca inca il mai iubeste sunt sanse ca ea sa nu isi fi dat seama.Nu stiu ce sa zic