| Flaviu566 a întrebat:

Salut, am facut sex cu iubita mea, am folosit prezervativ, are menstruație neregulată si chist pe ovar, ciclul nu i-a venit nici acum, ultima oara i-a venit pe data de 8 Ianuarie, avea simptome ca si cum ar fi trebuit sa vina…dar nimic. zilele astea i au apărut niște coșuri.dar au dispărut si nici urma de menstruație.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand ciclul de tip neregulat este inutil sa vorbesti aici despre cand i-ar putea veni ciclul sau de ce ii intarzie, fiindca este un ciclu NEREGULAT la care NIMENI d epe fata pamantului nu ti-ar putea raspunde fiindca nu exista calcule care sa onfirme aparitia ciclului.

Folositi INTOTDEAUNA prezervativ la sex si nu va avea niciodata probleme cu o sarcina nedorita!

Cosurile apar de la igiena precara a fetei ...sa-si spele fata zilnic cu apa calda si sapun, ca sa elimine praful si impuritatile care se depun in porii fetei, infundandu-i si producand cosurile/bubele de pe fata.

| Gabrielela2003 a răspuns:

Buna,cel mai indicat ar fi un test de sarcina sau chiar un consult medical, menstruatia neregulata nu arata neaparat o sarcina, pot fi dereglari hormonale, ar fi bine sa iti amintești daca ai pus bine prezervativul sau daca cumva s-a rupt, oricum iti recomand un test de sarcină daca testul este negativ, si menstruatia tot nu apare trebuie un consult medical, succes!

| Flaviu566 explică (pentru Gabrielela2003):

Salut, da prezervativul a fost pus bine, nu am ejaculat in el, nici nu s-a spart pentru ca as fi simțit si s ar fi auzit când se sparge daca era