| andrey610 a întrebat:

Am intalnit o fata in tren cu care avusesem o conversatie placuta pe durata calatoriei. Insa cand am ajuns la destinatie din cauza grabei am uitat sa o intreb daca vrea sa-mi de-a numarul de telefon sau profilul de Facebook sau o alta modalitate de a putea vorbi cu ea.
Intamplator pe Facebook am gasit o pagina Work&Travel si uitandu-ma la fotografiile postate am gasit o fotografie cu ea si avea tag la profilul ei de Facebook.
Aici apare nedumerirea mea:
Daca ii dau cerere de prietenie si o accepta cum as putea sa o abordez si ma va crede ca am
gasit-o pur intamplator?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa ii spui ca nu ai găsit-o întâmplator și ca aveți un prieten comun care ti-a zis de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu te va crede ca ai gasit-o intamplator, pentru ca nu-i adevarat si asta o stiti amandoi, dar asta nu are importanta... important este sa-ti accepte prietenia si vei vedea tu mai departe, de acolo.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi mai indicat sa-i spui adevarul in cazul in care ea ar fi curioasa sa afle cum ai gasit-o si te-ar intreba acest... amanunt. Succes!

| Bernardus a răspuns:

Eu zic sa ii dai friend request, si daca accepta sa ii dai un mesaj de genul "hey, mai stii, atunci, cand ne-am intalnit in tren? Sunt eu, x" sau ceva de felul asta, ca nu ai nimic de pierdut.

| elaventurero a răspuns:

Da, e posibil sa te creadă..depinde cat timp a trecut de la călătorie...