| qwy a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor.M-am indragostit de un barbat care nu prea isi exprima sentimentele fata de mine,cind ma saruta,cuprinde, ....chiar si vorbeste,se staruie cit mai dulce sa fie, dar imi spune foarte rar ca ma iubeste.Cum sa inteleg ma iubeste sau nu?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul tau incearca sa-si faca experienta. Face si el ceea ce a auzit de la altii. Daca te simti bine nu conteaza daca te iubeste sau nu: oricum nu stii ce e insemna.

| Cleopa a răspuns:

Nu conteaza cat de rar iti spune ca te iubeste! daca prin fapte iti arata ca te iubeste, atunci asa e! vrei sa iti spuna non-stop, dar prin fapte sa nu arate asta deloc? toti cerem fapte, nu vorbe, asa ca nu e nimic ca nu iti spune asta! incearca sa-i apreciezi faptele si cuvintele dulci lasa-le pentru ocazii mai speciale!